siis ne on niin itserakkaita,vaan oman tekemiset tärkeitä, eikä ees mieti et muillakin on omaa elämää.Mul on kaks kauriskaveria, ja molemmant aina pakottaa kaikkeen, esim. mulla ei oo aikaa tavata ja ihan hirveesti tekemistä, mut ne ei vaan tajua sitä eikä edes halua ymmärtää.Ajattelee vaan itteään, jos on päättäneet jotain nii on pakko tehdä se,ihan sama mitä mieltä muut on, hirveitä egoisteja! Esim. yks sanoo et nähdään tänään, mul on niin TYLSÄÄ (???), eikä ees halua kuulla et mä en kerkee millään, ja sit vaan suuttuu, mahdottoman itsekeskeisiä!
ärsyttäviä
kauriita :(
111784
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Toi kyllä saattaa pitää valitettavasti hyvinkin paikkansa... Mä ainakin tunnustan, että olin just tollanen yläasteikäsenä. Enää en tietty oo, mutta välillä toi piirre pääsee valloilleen, vähän lievempänä tietty nykyään... Sitä piirrettä ittessäni mä inhoonkin eniten... :o(
Kauris on sellainen luonteeltaan, ja pitänee paikkaansa. Olen itsekkin sellainen.
(harmittaa)
eikö sul ole muuta tekemistä?! MÄ laitoin tän viestin VESIMIEHISTÄ niitten palstalle, ja oliko sit pakko mennä kopioimaan sitä?! hiton pelle!!
saattapi olla et monet meistä onkin tollasia..mua kyllä harmittaa ku ite on sellanen kauris etten osaa ollenkaan aatella itteäni..aina mennää tukka putkella ku joku viheltää..en yksinkertaisesti osaa pitää puoliani ja valitettavan usein joutuu tavallaan hyväkskäytetyks niin työssä ku yksityiselämässä!se hyvä puoli omassa merkissä on että pitää jalat maassa ja on ahkera
siis tää oli MUN JUTTU VESIMIEHISTÄ!! KATO SE VESIMIESPALSTA!!
Jos sulla on kaks kauriskaveria ja molemmat ovat tuollaisia, kenties sinun pitäisi harkita kuinka tärkeitä he lopulta ovat sinulle, kun tuollaisia fiiliksiä aiheuttavat. Kavereita ei pakoteta mihinkään, heitä suostutellaan. Jotkut ovat siinä parempia kuin toiset ;) Kokeilepa joskus sanoa heille jämäkkä EI.
Me ollaan yksilöitä, oli merkki mikä tahansa. Jos pelkän merkin perusteella tuomitsisin, sanoisin että kaikki vesimiehet ovat päällepäsmäreitä ja oinaat aina myöhässä :)
tuota samaa paskaa joka merkin kohdalla. Kasva aikuiseksi.
Moi!
Ei kai sitä kaikkee tarvi tehdä, mitä joku toinen sanoo?? Kauriit ovat synnynäisiä johtajia ja aika vaativiakin.. mutta myös uskollisia ja ihania ystäviä, ottavat aina toisen huomioon. toisaalta myös nouseva merkki vaikuttaa todella paljon merkin luonteeseen, esim. Oinas nousevana tekee kauriista erittäin tarmokkaan ja aika häikäilemättömänkin.
jne.. eli ei se pelkkä aurinkomerkki mitään merkitse.
kauriit ovat kunnianhimoisia!!!
heippa!
on muistettava,että jokaisessa tähtimerkissä
luonteenpiirteitä on kolmea eri sorttia.
Mullaki on yks kauris ystävä ja hän on kanssa hieman itsekeskeinen. Loukkaantuu ensinnäkin TODELLA helposti, mutta ei silti ymmärrä jos muut suuttuu. Menee välillä hermo sen jatkuvan valittamisen kanssa ja tuntuu välillä ettei se oikeesti nää omaa nenäänsä pidemmälle..
Mut en sit tiiä onko ne kaikki sellasia..