Sähköpostista ei saa lähetettyä viestiä. Tulee virheilmoitus: Too much mail from...
MItä se tarkoittaa?
MItä tarkoittaa virhekoodi "too much mail from..."
18
643
Vastaukset
- Windows-on-kallis
Microsoftin Exchange server on maksullinen palvelu. Sinulla on tämän kuun lisensit maksamatta, ja postia on kasaantunut välityspuskuriin liikaa.
- MiikaHoo
Minulle on tullut sama ilmoitus tänään, mikään ei lähde. Eilen illalla myöhään lähti, mutta tuli heti Mailer-Daemon. Tänään tuli nämä ilmoitukset. Mitään lisenssejä en ole maksanut koskaan, joten en usko ensimmäisen vastaajan selitykseen.
- Maksaa-se
No nyt on korkea aika maksaa:
https://products.office.com/fi-FI/business/get-the-most-secure-office-with-exchange-online?WT.srch=1&WT.mc_id=AID522617_SEM_I5OOM9Gq - asdffghhh
Maksaa-se kirjoitti:
No nyt on korkea aika maksaa:
https://products.office.com/fi-FI/business/get-the-most-secure-office-with-exchange-online?WT.srch=1&WT.mc_id=AID522617_SEM_I5OOM9GqMitä vittua se käyttäjän postipalveluihin liittyy? Siis S24 postinlähetys ei onnistu.
- Tomppaa111
Hei!
Samaa ongelmaa lykkää täälläkin, onko serverit tukossa lähtevistä viesteistä vai mitä? Onko joku rajoitus monta voi lähettää per kk.?- heinlein-de
Tuo liiasta postista valittava palvelin on acs-s24-smtp1.suomi24.heinlein-hosting.de -- tai joskus sen kaveri samasta palvelinrivistä. Siis Suomi24:n omaa kalustoa. En ole saanut postia lähtemään pariin viikkoon eikä soitot tukinumeroon auta: "ongelma on tiedossa". Pahaenteistä.
- Nertti
Tuo viittaa todennäköisesti palvelin-päässä olevaan asetus-mokaan. Eli korjaantunee kun ylläpitäjät ovat huomanneet, mitä ovat töpeksineet.
- aadddggg
Too much mail from 10.192.9.132 ja eilen sama viesti, kun yritin lähettää, paitsi toinen ip-osoite, os.loppu oli silloin .130
Olen yrittänyt tavoittaa poikiani, jolla on myös S24-posti. Pyytäisin heitä kokeilemaan postin lähetystä.
Onko kukaan lähettänyt tänään, viime tunteina, ennen klo 12.30, sähköpostia S24:sta?- aadddggg
Klo 12.43 alkaen toimii postin lähetys, ainakin sain S24-tililtä lähetetyn postin.
Sama vika täälläkin, ei posti ole toiminu muutamaan päivään... saman virheilmoituksen heittää ruutuun, kun lähettää postia.
- edr6tuyhuj6
Sulla on siis suomi24 sähköposti, ei tätä spostia hyväksytä joka sivulla rekisteröitymistietoihin, jos antaa niin inttää että pitää antaa ihan oikea s-posti osoite.
tökkii,tökkii ei lähde viestit "too much jne error jotain"
Kun katsoo vastaanottajia niin sinne voi ilmestyä 5 kertaa allekkain "vastaanttaja"
mutta ei mitään nimiä.
MITÄHÄN MINULTA ON MAKSAMATTA ILMAISESSA SÄHKÖPOSTISSA.
Pitänee vaihtaa G-mailiin ??? jos sitten toimisi.
SERVERI VIKA??? EI MULLA OLE SERVERIÄ......- 4enkku
Liian paljon postia -ltä...
- yrhvnii
Aloittaja korjaa asetukset suomi24-sähköpostistasi kokonaan. Toimii paremmin mm. (Mozilla)Thuderbirdillä, siis erillisellä ohjelmalla.
Tämä nimimerkki antaa ohjeet:
" Lisää_tietoo
10.8.2017 23:58"
http://keskustelu.suomi24.fi/t/14944328/mika-sahkopostissa-vikana#comment-90766245- fwefwefff6
Ei kait toimi suomi24 ja erillinen sp-ohjelma? Ei ainakaan ennen toiminut. Meiliboxi toimii ja oikein on ohjeet mitä porttia käyttää.
- obgelmia
Kyllähän tässä lähtee uskottavuus toimivana sähköpostina. Täytyy jo miettiä toista toimijaa jos tälläinen jatkuu. Tämä alkaa tuntumaan jo säännöltä.
- töppöstätoiseneteen
Älä mieti vaan toimi.
- fhfzhixzgz
Kai tämä on viimeinen varoitus, ettei Suomi24:n postia voi käyttää mihinkään asioiden hoitoon. Enintään hupaviestiä voi kerran kuukaudessa kokeilla, lähteekö ulos vai eikö lähde.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persut = far-right Finns Party?
Eikös tuo tarkoita, että persut ovat äärioikeistoa? "In 2023, Petteri Orpo, of the National Coalition Party, unseated M487139Sanna Marin pitäisi palauttaa pääministeriksi
Oikeisto "voitti" vaalit valehtelemalla äänistäjille päin naamaa, joten heidät tulisi tuomita menettämään vaalitulos ja1163868Ei me olla sielunkumppaneita
jos sellaisia edes on. En tiedä miksi niin kovasti pidin sinusta, varmaan olisi paljonkin hyviä syitä, mutta ehkä olit v463816Porno-ope?
Kaikenlaisia sitä nykyään Suomessakin on. Tai onhan niitä voinut olla aiemminkin, mutta ehkä paperilehtin aikakaudella e562096KÄVELYTREFFIT ?
Mikä on tuo konsepti. Ei kävely ole mitkään treffit. Se on hengailua, ilman mitään panostamista toiseen, go with the flo2492002Opettaja teki pornoa sivubisneksenä
Jännittävää nähdä, koetaanko tämä ihan normaaliksi ja toivottavaksi kombinaatioksi kasvatusalalla. Voi mennä hyvin kiinn461927Hevosmies kylän kunnioitettu herra
Hei, eikö olis aika pistää "nuoriso" kuriin? Tiedämme miten teidän "yhteisö" toimii sekä kylän vanhin herra, olet poruka331920Persu ei ole koskaan päässyt Valkoiseen Taloon
Eikä pääse. Jopa demareita siellä on käynyt, vaikka jenkkien vasemmistolaisin suuri puolue vastaa lähinnä Suomen kokoomu21832Opettaja OnlyFansissa - Onko ihan OK?
Onko mielestäsi ihan OK, että peruskoulun luokanopettaja on virka-aikansa ulkopuolella aktiivinen aikuisviihteen tuottaj331435- 781293