Nyt alkoi kyllästyttää tuo sekalainen ja puutteellinen työkalusatsi hajonneessa muovisessa työkalusalkuntapaisessa. Alkaa olla kadonnut, hajonnut, hävinnyt tms sen verta kaluja, että tarttee saada uusi ja mielellään aika valmis satsi autoon otettavaksi ja vaikka pajallekin jos joku kalu ei pajalta (taas) löydy joka salkussa/pakissa on.
En ole hirveästi laadun perään, pikemminkin sen perään että tulee paljon kaluja halvalla. Syynä oikeastaan on se, että olen varsin "huoleton" työkalujen(kin) kanssa ja niitä tuppaa katoamaan aika ajoin. Olen kuitenkin huomannut että parhaiten pysyy läjässä sellainen valmis satsi.
Pajalla on runsaasti monenlaista, mutta ne tuppaa kulkeutumaan ja jäämään minne sattuu. Olen kyllä yrittänyt petrata.. mutta myönnettävä on, ei mulla vihtahousu mikään pysy siistinä ja tallessa.
Tietysti pitäisi varmaan hieman kuvailla sitä mihinkä työkalusatsia tartten. No yleistöihin auton laitosta mökin kaminan luukun fiksaukseen. Edelliseen hankkimaani yleiskalusalkkuun jouduin lisäämään yleismittarin, papukaijapihdit, ison jakoavaimen, vasaran, tönärin, metrimitan ja jotain muuta pientä. Eli hyvä olisi jos salkkuun tai pakkiin mahtuisi hieman lisäämään sitä mitä tarttee tai olisi ylimääräinen tasku/loota tjsp.
Budjetti on kyllä max 300 euroa, tähtäin 200 euron tietämillä. Satsin fyysisillä mitoilla ei niin väliä, kunhan ei vie takakontista puolta enempää :)
Suositelkaa työkalusalkkua/pakkia työkaluilla
2
180
Vastaukset
Tätä satsia kattelin sillä silmällä:
https://toolfin.com/tyokalusarja-tyokalupakki-187-osaa-raikkalenkit.html
Mulla on ollut esim prowayn työkaluja ja ne on kestäneet ihan hyvin. Nuo taitaa olla samaa tavaraa. Tohon kun vaihtaisi knipexit tai vastaavat papukaijapihdit siirtoleukojen tilalle, lisäisi yleismittarin, teippiä, sokeripaloja yms pikkusälää, niin varmaan pärjäisi, ehkä?
Mitä sanoo raati? Muuta suositusta?- 2-96
Tuon kokoisen sarjan hintaan nolla perään niin tuurilla voi saada hyvääkin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Oletko kertonut jo muille tunteistasi?
Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.703287Kesä, kesä!
Veikkaan, ettet juuri nyt ikävöi minua, ehket enää koskaan? Näkemättömyys on laimentanut tunteet, ja katselet iloisena k91881Miksi sanotaan että Suomella on suuri armeija, tykistö jne.
Asioita tarkemmin seuranneet tietävät että tuolla Ukrainassa palaa kuukaudessa sen verran mitä Suomella on kokonaisuudes2241269- 1291068
- 991002
- 60954
Miksi nuori ottaa hatkat? Rajut seuraukset: seksuaalinen hyväksikäyttö, väkivalta, huumeet...
Lastensuojelu on kriisissä ja nuorten ongelmat kasvussa Suomessa. Hatkaaminen tarkoittaa nuoren luvatta poistumista omil67936Shokki! Suuri seikkailu -kisassa todellinen jättiyllätys - Tämä muutos järkyttää varmasti monia!
No nyt on kyllä aikamoinen ylläri, peli todellakin kovenee…! Lue lisää: https://www.suomi24.fi/viihde/shokki-suuri-seik6895- 84879
- 34810