IMATRALAINEN LEHTI JA SDP

Jo on aikoihin eletty. Imatralainen lehti on nykyisin demareiden pää-äänenkannattaja. Luulin, että lehti on yrittäjien äänitorvi. Pääkirjoituksessa nuollaan demareita sieltä ja täältä. Kiittäkää demarit ilmaisesta tuesta!
12400
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Varsinkin tämän hallituksen aikana yrittäjä ymmärtää entistä helpommin, mistä puolueesta järki-ihmiset löytyvät.

Äänestä

Vetelä-Saimaa on ihan samaa koulukuntaa. Ehkä hieman enemmän punavihreä. No paska mikä paska.

Äänestä

Ei Imatralainen ole sen pahempi kuin tämä Uutis-Vuoto lehtikään samaan sarjaan kuuluvat. Olen tullut takaisin Imatralle kierreltyäni maailmaa kolmisenkymmentä vuotta. Kun läksin, täällä oli vain haiseva joki ja kaksi tehdasta. Voi hyvät Imatralaiset kattokaa ympärille mitä täällä on tapahtunut kaupunki on kuin kukka. Ukonniemi kylpylä venesatama holitay int pesäpallo tation ampumahiihto jäähalli tennishalli jne. Ja suomen kovin prutto kansantuotteen tekijä / asukas 2014 - mitä vielä valitatte! Käykää valittajat joskus vaikka Juvalla niin tiedätte oman kylän hyvyyden. Sitten vielä näihin lehtiin Uutis-Vuoto ja Imatralainen jos niitä ei jaettaisi ilmaisena laatikkoon sytykkeeksi en niistä euroakaan maksaisi ne eivät kunnioita ihmisarvoa. Demarit Kiitos teille!

Äänestä
  • Oletkos mamu kun noin kiittelet mädättäjiä?

    Äänestä

  • Kuitenki+vuonna+1987+kolkyt+vuotta+sitte+jokaisella+oli+oikeita+töitä+työttömyys+jotain+4%+ja+palkat+ihan+hyvät+eikä+mitään+euron+tuntipalkan+demari+orjatyöpajoja+tarvittu,+asukkaita+oli+noi+36000+(nyt+noin+28000)++ja+kaupunki+oli+mukava+ja+viihtyisä.Toisin+on+nyt+nuorisotyöttömyys+jotain+25-30%,++demari+orjatyöpajat+kusettaa+työttömiä+ja+sankoin+joukoin+ihmisiä+äänestää+jaloillaan+ja+jättää+kaupungin.Demarieliitti+on+tehnyt+kaupungista+sietämättömän+tavan+duunarille,+mutta+itselleen+ovat+rakennuttaneet+orjatyöllä+kaikkea+kivaa

    Äänestä

  • Iske kyynärpäätäsi kiviseinään. Se helpottaa.

    Äänestä

Malmi ja temarit hallisee mediaa..onhan tää puoluepoliittista kirjoittelua. Eli temari ps saa media näkyvyyttä. Lehdet kirjottaa ketkä maksaa.

Äänestä

Minä ainkin lähdin Imatralta ihan sen takia , että Helsingissä oli
varmasti työtä . En edes kysynyt
Inatralta mistään .Ja Helsinki oli
mahdollisuuksien maa ! Imatrassa ei kuitenkaan ollut eikä ole mitään vikaa. Politiikka
ei ole kiinnostanut silloin eikä nyt! Ei nuorta ihmistä yleensäkään kiinnosta muiden
ihmisten asioden järjestäminen
eli politiikka . Kiinnostaa vain omien asioiden järjestäminen
ei muiden . Politiikka on ihan sama ! Oma työ ja oma elämä
on tärkein. Ja edelleen / Imatra on ihan hyvä paikka elää , jos haluaa ! Mutt kysymys onkin
siitä , että haluaa nähdä maailmaa!

Äänestä

Demarit on jo auringonlaskupuolue...........

Äänestä
  • Ex demaripomo kommentoi naamakirjassa leipäjonoja suureksi innovaatioksi:

    "Leipäjono on toimiva sosiaalinen innovaatio ja merkki yhteisöllisestä empatiasta.
    . Leipäjonoja tulisi edistää, niiden kautta avun saaminen normalisoida sosiaalisesti
    On arvokasta että leipäjonoja on. Maailma ilman leipäjonoja olisi ankeampi"

    https://m.facebook.com/mikael.jungner/posts/10155150981937089

    Äänestä

Imatran demarit on paniikissa kuten koko liike !

Oikea paikka demareille olisi Tampereella sijaitseva LENIN museo.. ja siellä heti porstuan vasemmalla puolella oleva tyhjä n 1 neliön kokoinen tila.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Mekut kirjoitti:

Jo on aikoihin eletty. Imatralainen lehti on nykyisin demareiden pää-äänenkannattaja. Luulin, että lehti on yrittäjien äänitorvi. Pääkirjoituksessa nuollaan demareita sieltä ja täältä. Kiittäkää demarit ilmaisesta tuesta!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu