Ovistestin tulos heikentyy

Oliviera

Onko kellään käynyt näin, eli aloitin testien teon aamuvirtsasta kunnes hoksasin että niitä pitääkin tehdä vasta aamuvirtsan jälkeen. Kun tein testien oikeaan aikaan niin testin tulos heikkeni paljon, tosi haaleaksi kun aiemmin ollut jo lähellä vahvaa viivaa.
Ovikseni luultavasti tulee olemaan vasta parin päivän päästä ja haluan nyt kokeilla löytää sen testeillä. Mutta onko tuo normaalia vai pitäisikö sittenkin testata aamuvirtsasta?

2

169

    Vastaukset 2

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • testaajatar

      En ole ovistestejä tehnyt, mutta raskaustestejä joitakin. Ne puolestaan pitäisi tehdä aamun ensimmäisestä pissistä juurikin, koska silloin raskaushormoni on vahvimmillaan. Sen jälkeen pissi usein laimenee ja tulos samoin.

      Eli vaikka en asiasta sen enempää tiedä, niin ihan loogiselta kuulostaa että ovistestikin haalenee aamupissin jälkeen. Mutta siinä se siis on toivottu ilmiö toisin kuin raskaustestissä .

    • Oliviera

      Nyt tein aamuvirtsasta testin niin haalenee vaan. Outia! Eikö sen pitäisi vahvistua kun vielä päiviä sitten oli lähes vahva viiva ja nyt hyvä kun näkee viivan..

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä hänessä

      Saa sut kuumaksi?
      Ikävä
      105
      1790
    2. Olivia Oras kuollut

      Taidepariskunta Reijo Oraksen ja Johanna Oraksen ihana päivänsade. Liian nuorena lähti. Osanotto läheisille 🥲 IS
      Kotimaiset julkkisjuorut
      49
      1460
    3. Henkilöauto ajoi puuhun Suomussalmella

      Henkilöauto ajoi puuhun Suomussalmen torin laitamilla. Poliisi epäilee tutkivansa tapausta. Silminnäkijä
      Suomussalmi
      45
      1260
    4. Kattoikkuna puuttui - vai puuttuiko sittenkään?

      Tönölään ei saatu mökkejä, kun kattoikkunasta oli pula. Näyttää konkurssihakemus tulleen kuitenkin 31.8., joten kattoikk
      Kuhmo
      23
      1010
    5. Petteri A-studiossa: "Ihmiset ovat alkaneet saada töitä" ..mitä vitt..

      Missä todellisuudessa toi Orpo oikein elää, Suomen työttömyys 2000-luvun ja EU/OECD-maiden korkein tuplat niiden keskita
      Maailman menoa
      176
      868
    6. Kajaanissa on kadoksissa 27vuotias nainen.

      Poliisin tiedoteessa on ,että 1.9.2026 katosi kajaanissa 27vuotias nainen. Kuva löytyy ja tiedot pituudesta ,iästä yms.
      Kajaani
      13
      810
    7. Hei sinä nainen

      Haluaisin koko ajan olla kiinni sinussa😟❤️❤️
      Ikävä
      48
      752
    8. Nythän todellisuus on kuitenkin se

      että miehen täytyy tehdä miehen työ. Olla mies. Naisen täytyy tehdä naisen työ. Olla nainen. Voimme puhua pehmeitä ja
      Sinkut
      201
      723
    9. Kuka oli kuskina

      Volvo suistunut päin koivua torin laidalla? Oliko vauhtia liikaa vai sairaskohtaus vai humala?
      Suomussalmi
      16
      723
    10. Mies sun käytös satutti...

      Mahdatko sitä ymmärtää...😔 Olisipa kaikki mennyt hyvin. Vaikea tästä on enää mitään ihanaa rakentaa.
      Ikävä
      40
      656
    Aihe