Huumevieroitus

Hei,
Onko teillä kokemusta miten saa nuoren aikuisen päihdevieroitukseen? Oulun lähellä.. Jos oma motivaatio löytyy tai siinä tapauksessa miten, jos omaa motivaatiota ei vielä ole?

Kiitos avusta!
2317
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Et varmaan mitenkään ilman riippuvaisen omaa suostumusta.

Äänestä

Riippuu aivan siitä, että mistä päihteestä on kysymys.

Jos päihde on sitä luokkaa, että negatiiviset seuraamukset näkyy nopeasti, niin asia on helpompi hoitaa, mutta jos päihde on sitä luokkaa, että negatiiviset seuraamukset näkyy vasta vuosien päästä esim. mielenterveysongelmina, niin asia muodostuu hyvin ongelmalliseksi, jopa mahdottomaksi.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Erittäinhuolissaan kirjoitti:

Hei,
Onko teillä kokemusta miten saa nuoren aikuisen päihdevieroitukseen? Oulun lähellä.. Jos oma motivaatio löytyy tai siinä tapauksessa miten, jos omaa motivaatiota ei vielä ole?

Kiitos avusta!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu