suosituksia? Myös hotellit kiinnostaa.
Mikä hyvä ja rauhallinen ranta
3
595
Vastaukset
- jakalaahyvin
Kaikissa turistirysissä rannat ovat ihmisiä täynnä.
Mitä kauemmas lähtee rysältä, sitä vähemmän turrea rannalla. Saarillakaan ei pääse ihmiskaaosta karkuun. - kohtataas
Aina ei kannata mennä merta edemmäs kalaan. Eli Phuketin lentokentän kahta puolta löytyy monia rauhallisia rantoja. Kerran oltiin 2vk NaiYang Beachissä ja joka aamu sain tehdä aamulenkit rannalla lähes yksinäni. Oikeastaan vain kalastajia ja muutama koira näkyi. Harvoin joku yksittäinen turisti. Samoin oli päivällä ja illallakin, ihana rauha. Majoituimme Dewa Phuketissa kolmiossa, hyvä hotelli.
- Marithai
Riippuu tietysti siitä, mitä tasoa odottaa ja mitä on valmis maksamaan. Jos 4-5 tähden majotus kiinnostaa, niin aivan ehdoton minusta Phuketista puhuttaessa on Kata Noi beach. Siellä vain ei ole muuta majotusta kuin Katathani ja sisarhotelli Shore at Katathani.
Edellinen on pakettimatkajärjestäjien omilla rankingeilla firmasta riippuen 4 tai 5 tähteä (ei todellakaan viisi!) ja Shore viisi tähteä (kehutaan Tripadvisorisa vuolaasti). Esimerkiksi Aurinkomatkojen nettiesittelyssä Katan kuvat on oikeasti Kata Noilta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Oletko kertonut jo muille tunteistasi?
Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.663132Kesä, kesä!
Veikkaan, ettet juuri nyt ikävöi minua, ehket enää koskaan? Näkemättömyys on laimentanut tunteet, ja katselet iloisena k91841- 1111730
Miksi sanotaan että Suomella on suuri armeija, tykistö jne.
Asioita tarkemmin seuranneet tietävät että tuolla Ukrainassa palaa kuukaudessa sen verran mitä Suomella on kokonaisuudes2241239- 1251019
- 98978
- 60944
Miksi nuori ottaa hatkat? Rajut seuraukset: seksuaalinen hyväksikäyttö, väkivalta, huumeet...
Lastensuojelu on kriisissä ja nuorten ongelmat kasvussa Suomessa. Hatkaaminen tarkoittaa nuoren luvatta poistumista omil67926Shokki! Suuri seikkailu -kisassa todellinen jättiyllätys - Tämä muutos järkyttää varmasti monia!
No nyt on kyllä aikamoinen ylläri, peli todellakin kovenee…! Lue lisää: https://www.suomi24.fi/viihde/shokki-suuri-seik6855- 84849