Nyt menet liian pitkälle SeutuSanomien pääkirjoituksessa. Päätoimittajan pitäisi nyt puuttua asiaan ja laittaa mielipidetoimittajat ulos lehdestä.
Forssan Lehden Ulla Jäsken tasoista kirjoittelua.
Muutamien on tosi vaikea hyväksyä demokraattisen maan demokraattista presidentin valintaa. Eilisen amerikkalaisen mielipidemittauksen mukaan 57 prosenttia amerikkalaisista kannattaa Trumpin maahanmuuttopolitiikkaa. Miten niin Trump on amerikkalaisten epäsuosiossa? Monen muun kansallisuuden voi olla.
Trump toteuttaa vaalilupauksia, joidenka perusteella amerikkalaiset valitsivat hänet presidentiksi. Meillä taas hallituspuolueet valehtelivat ja pettivät vaalilupauksensa. (leikkaukset opiskelijoilta, eläkeläisiltä ja työttömiltä)
Sillähän onkin suuri painoarvo, jos Ruotsin prinsessan mies arvostelee Trumpia, mutta Englannin Elisabet kutsuikin Trumpin valtiovierailulle, miksi et siitä kertonut kun kuninkaalliset otit esimerkiksi?
Mexikon muuria ovat rakentaneet muutkin presidentit, myös Obama, et kertonut sitäkään?
Trump rajoitti 7 maan kansalaisen maahantuloa 120 päivän ajaksi. Israelilaisilta on kielletty maahantulo 16 maahan, eikä kukaan elämöi. Ei tullut mieleen kertoa.
Ja lopuksi sanot Trumpin olevan Jumalasta seuraava, jotain rotia Leena Ruskeeniemi, tätäkään uutista ei kovin moni usko.
Täyttä vihapuhetta koko pääkirjoitus.
Herranjumala Leena Ruskeeniemi
20
2291
Vastaukset
- Huvhghvhjh
Onko kokoomuslainen? Saman aukeeman kirjotuksesta paistaa läpi?
Huono vaalimainos tää pääkirjotus.- Parjaapaikallisia
Forssa taitaa ollakin suvaitsevaisempi, kuin ruskeakieli antaa ymmärtää. Eihän
muualla tuollainen asiakkaiden haukkuminen olisi mahdollista.
- fffor
Puolueeton tiedonvälitys.
Onko sellaista?
Ei ainakaan Forssassa ilmestyvissä lehdissä.
Valitettavasti. - Kauniskinon
Mistä puolueesta Perneri on?
- klkkklll
Keskustaa, miten helvetissä ottivat tuollaisen äärikapitalisti-uusliberalistin veronmaksajain pusseille pyrkivän puolueen jäseneksi.
- slkjfsjfs
Valtiopäivien avajaispuheessan presidentti Niinistö sanoi, että somessa on arvostettava myös toisella tavalla ajattelevia. Hänen olisi pitänyt sanoa, että koskee erityisesti meidän ns riippumatonta mediaa: yleä, maikkaria ja lehdistöä.
Parhaimman tiedon siitä, mitä Trump itse on todella sanonut, voi lukea hänen twitteristään, ei tarvitse olla itse edes liittynyt siihen.
Google-hakuun twitter Trump, niin saa sivun auki. Googlen kääntäjä apuun, jos kielitaito ei riitä. - höpööööä
Forssan Lehti ja Seutusanomat ovat samaa lehtitaloa. Samat arvot. Kirjoittavat vain epäoleellisista asioista unohtaen tavallisen kuluttajan arjen= asiakkaansa
- luenmuita.lehtiä
Niin, ja kun asiakkaiden mielipiteet sivuutetaan tarpeeksi pitkään ne häipyvät.
- Tuukari
Anttilan ja Lottotytön kolumnit kiinostaa, meitä työväestöä.
- TrumpOnÄijä
Juupa juu, Leena teki itsestään pellen tai sitten on pomot pistäneet sanat suuhun eikä työpaikan menettämisen pelossa uskalla muuta kuin rajat auki-propagandaa julistaa.
Hemmetin hieno homma muuten että Trump valittiin, pelkästään näiden suvakkien kuten Jari Tervon, tämän Leenan ja lukuisien muiden itkut ovat saaneet pitkästä aikaan oikein muikean hymyn huulille. Make the world great again, Donald! - A_Koskela
Miten LRn kaltainen hyvä ja suvaitsevainen ihminen voi kirjoittaa lehteen jonka lyhenne on SS? Jokainen historiaa tunteva lukija vetää tästä suoran assosiaation Kolmanteen Valtakuntaan. Vaihtakaa lehden nimi suosiolla esim. MonikulttuurisuusSanomiksi.
- RymyEetunkannattajaksi
http://www.rasmussenreports.com/public_content/politics/trump_administration/prez_track_feb3
Tässä amerikkalainen gallup, mikä ainoana ennusti Trumpin vaalivoiton ja jota nyt pidetään luotettavimapana mittarina. Siitä voitte seurata Trumpin todellista kannatusta Usassa. Lännen median juttuihin on aivan turha uskoa, vihapuhetta.
Minusta sama kenestä tuli Usan presidentti, mutta amerikkalaisten demokraattisen päätöksen riepotteleminen ja meidän aivopesumme Trump kielteiseksi, ei ole lehdistöltämme asiallista. Lehdistö saisi muuttaa vihapuheensa kivapuheeksi ja niellä suosiolla Trumpin vaalivoitto. - vasureidenko
Onko Seutu-Sanomat puoluepoliittisesti sitoutunut lehti?
- puolueellinen
Kokoomuksen käsikassara ja omistaja Lännen Media.
- siitäkannaksentakaa
Lännen Median perustajalehtiin kuuluvat Alma Median sanomalehdet Aamulehti, Satakunnan Kansa, Lapin Kansa, Kainuun Sanomat ja Pohjolan Sanomat, Ilkka-Yhtymän sanomalehdet Ilkka ja Pohjalainen sekä Turun Sanomat, Kaleva, Keskipohjanmaa, Hämeen Sanomat ja Forssan Lehti.
- dsfjlsjflkdsj
Alma media vastaa Suomi24 sensuroinnistakin!
Poistaako ylläpito tämän? - klkkklll
Pelkkä mainosta ja sitten on näitä reportaasimuotoon tehtyjä uusien pienyrittäjien mainostamisia sekä joitakin muuta sivuntäytettä.
- Anonyymi
Voiko Ruskeeniemeltä jotain viisasta odottaa😡
- Anonyymi
hyv'leena t ja nne salminen, hml
- Anonyymi
normi kokkareita, ja vaalit lähellä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nyt tuli Suomen somaleista todella ikävää faktaa
sillä osa somalivanhemmista lähettää lapsiaan kotimaahansa kurinpitolaitoksiin, joissa heitä pahoinpidellään. Illan MOT3564208Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi1333692Kommentti: oikeuslaitos korvattava SDP:n johdolla
Näkisin että Suomessa tuomiovalta pitäisi olla demareiden johtoportaalla. Koska porvarimedia säestettynä persujen kirku92411Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei112224Lindtman haluaa leikata Kela-korvauksista...oho!
Antti Lindtman sanoo Kauppalehdessä, että vuodesta 2028 voi tulla erittäin hankala, mikäli nykyinen hallitus ei tee riit1501881- 1181779
Huono päivä
Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja181778KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti671642Typeryyttä
Se on kummallista, kun kaksi ihmistä tuntee selittämätöntä vetoa toisiinsa, mutta eivät vain pääse toistensa luokse. Mik1241399Martina mukana erikoisjoukossa
Huippurankka Erikoisjoukot-ohjelma jatkuu, Martina mukana. Kerrankin Martinalle hyvä ohjelma, hänellä on voimaa, sisua j1551075