Juhani Tami tamminen määrätty ajokieltoon .mediassa juttua et hepulla ylinopeuksia jo aivan liikaa. jos tapaatte henkilön auton ratissa ilmoitus heti 112 tai poliisipartioille. paikka.auton REKISTERI.auton malli.väri. tarkka kellonaika.
Leuhka kiekkomiäs
vauhtihirmutruotuun
8139
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Tosi sikamakeeta ku jäi juhani poika kiinne ja some tiedottaa asiasta tamin kaa kilpaa?
Kuuluuko tamminen turun SDP sekaseen sörkän sakkiin.
Kyllä Juhani on Kokoomuksen miehiä vai omistaakin tutosta muutaman osakkeen.
Leuhka kiekkomies... Eikös ne jääkiekko ihmiset ole noin yleisesti ottaen aika kusista sakkia?
Toki heissäkin muutamia elviksiä on.huumeet.doping. epo.hemohessit laittaa nassut hevosenkengälle ja leukakasvaa .muttei järki.ku sama lämmin keltanen neste nousee kohti kypärääkin.
Lippalakkien myyjä maaseutumarkkinoilla Juhani Tamminen, joka joutuu ajamaan sataa ja tuhatta voidakseen ajaa satatuhatta kilometriä markkinateltasta toiseen vuodessa
esitelee autoaan http://www.iltalehti.fi/jaakiekko/201706222200226520_jk.shtml
jos ajaa keskimäärin 100 km tunnissa menee Tammiselta autossa istumiseen 1000 tuntia mutta kun ei tätä vauhtia voi ajaa ja matkalla pitää syödä ja ulostaakin niin voidaan sanoa että 1600 tuntia menee vuodessa autossa tai siihen liittyvässä istumiseen
Se on meidän professorien virallinen työaika Suomessa 1600 tuntia vuodessa
sen lippalakkimyyjä tamminen istuu autossaan
lippalakit maksavat parikymppiä kappale
Tältä liikenteessä ylimieliseltä hepulta heti kortti pois lopullisesti. Luulee olevansa lain yläpuolella. Ei se että on joskus pelannut polvihousut jalassa jääkiekkoa oikeuta rikkomaan lakia.
Me lukuisat turkulaiset pidämme kohtuuttomana ja vääränä ajokieltoa, joka on onneksi ohi
Juhani ajaa työn takia valtavia kilometriä ja moni poliisikonstaapeli on ilmeisesti kateellinen menestyneelle kunniakansalaiselle. Tai sitten ylempi poliisihallitus on antanut ohjeet tarkkailla kulkijaa.