I Help Oulu rikkoi puhelimeni!

grimreaper

Älkää ikinä viekö Ihelpille puhelinta korjaukseen! Vein oman Sony Xperia Z3:n näytönvaihtoon, jouduin perumaan korjauksen koska ei ollut rahaa maksaa juuri tuolloin. Soitin seuraavana päivänä että perun huollon ja tyyppi yritti estellä sanomalla että me ollaan jo alotettu,ooks sä nyt ihan varma, yms sitten lopuksi sanoi että no hyvä on "lyödään kasaan" Kävin samana iltana pahaa aavistamatta hakemassa luurin pois, takakannesta oli paljon pieniä palasia irronnut, pieniä naarmuja oli, ja muutenkin jätetty epämääräiseen kuntoon. Menin muutaman viikon jälkeen viemään puhelimen toiseen paikkaan, korjattavaksi ja korjaaja totesi 10sekunin tarkastelun jälkeen että puhelin on korjauskelvoton, säilytin puhelinta kaapissa koko sen ajann kun hain sen ihelpin Oulun limingantullin pisteestä. Lopputulos oli se että sain puhelimen korjauskelvottomana takaisin, ja koska tekijä/tekijät on tienneet hyvin että sitä on vaikeaa todistaa että juuri heidän käsissään puhelin on hajonnut, on voitu thdä moinen koiruus ilman pelkoa kiinnijäämisestä. Kävin liikeessä päällikkön kanssa selvittämäs asiaa ja päällikkö ihan pokkana selitti että he eivät riko asiakkaiden puhelimia vaikka kuinka esim vituttais, kyllä se on helppo lässyttää kun enhän minä voi sitä todistaa! Kuluttajanbsuija vaatii ylllätys yllätys todisteita tästä ihan Niinkuin arvelinkin! Oulunnihelpinn persenaamapäällikkö ja koko henkkunta on tiemmyt tämän vitun hyvin, asiassa ei ole mitään epäselvyyttä en voi viedä puhelinta enää minnekkää koska i help rikkoi sen !!

17

6388

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Palsta_Pekka

      Suoli24:ssa on ihan oma puhelinpalsta. Vie vuodatuksesi sinne.

    • saa_mitä_tilaa

      Oikein tehty tuollaiselle hölömölle!

    • sitnetajuu

      Kosta niille, mene sinne iHelppiin ja sano että teet ilmaisen vesijohtojen tarkastuksen kylmä ja lämminvesi putkille. Kun tarkastelet putkia, niin rautasahalla laitat putkia poikki useista kohdista, ja kun vettä lentää jokapuolella ilmoitat että putket on pikkasen heikossa kunnossa, ja suosittelet tilattavaksi putkimies paikalle.

    • KännykkäRobitti

      Muuten olen sitä mieltä, ettei puhelimia kannata enää lainkan korjata. Oma kännykkäni maksoi 39 euroa ja on kamera ja bluetoothi. Edellinen meni rikki, se maksoi 59 euroa. En vienyt huoltoon.

      • Palsta_Pekka

        Se on sinun mielipiteesi emmekä kaipaa sitä. Koita nyt vaan mennä sinne oikealle palstalle ja pysyä siellä.
        Sitkein ityselleenvastaava trolli mitä olen nähnyt täällä.


      • hyvätuulahdus

        Suosittelen lämpimästi iHelp Turkua! Vein tänään iPhone 6s.ssäni näytön korjaukseen ja akun huoltoon. Todella hyvä asiakaspalvelu ja huolto kesti vain vähän yli tunnin. Se kustanti vain 138 euroa ja sain 10 eurolla vielä panssarilasin.


    • Kemistäoonjakehtaansanoa

      Kemissä saa tosi ammattitaitoista palvelua, korjaukset nopeasti ja edullisesti. Asiakaslähtöistä on iHelpin palvelu meillä täällä.

    • vääärä.palsta

      Puhelinpalstan keskustelut kuuluvat puhelinpalstalle kun niitä ei täältä älytä etsiä.

    • huiveit599i

      Tuollaiset puhelin helpit on ihan per ceestä. Ei kukaan järkevä ihminen vie mitään vehjettään sellaisiin. Kyseiset aasian tuntiat on yleensä entisiä kirves miehiä ja lapio miehiä keillä ei ole mitään kokemusta halkaisu kirvestä pienemmästä laitteesta.
      Omastani ei tullut edes saman kokoista koska puolet osista oli hukkunut "huollon" yhteudessä jostain syystä..

      • PalstaPete

        Edelleen väärä palsta trolli!!!!!


      • Eivehkeitäpuhelinkor

        Ei kai kukaan vehjettään vie puhelin korjaamoon? Sairasta touhua.


    • terveydeksi

      Turussa minäkin sain sitä.

    • Anonyymi

      Sitä saa mitä tilaa! Miksi veit puhelimen korjaamoon jos ei ole rahaa maksaa? Turhaa sitä itkee kun paskat on jo housussa!!!

      • Anonyymi

        Anna olla, munaat vain itsesi nostamalla vanhoja keskusteluja!


      • Anonyymi

        Samaa mieltä, jos ei ole rahaa, niin on sitten oltava ilman puhelinta tai pyydeltävä sossusta uusi.


    • Anonyymi

      toinen paikka mihin ei kannata viedä on iEasy, tyyppi väittää olemansa ammattilainen, mutta ei ole saanut minkään valtakunnan koulutusta puhelimen korjaukseen, aivan omasta päästä keksinyt koko homman ja yrityksenä toimii.

      • Anonyymi

        Varmaan niillä kuitenkin asiakkaita piisaa, kun eivät vastaa edes sähköpostiin.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka: 3 euron bensa, Ruotsi: bensavero jopa alle EU-minimin

      Eipä vaan suomalainen autoilija saa kaikkien rakastamalta Riikalta sympatiaa. Ruotsissa on eri meininki, siellä diskutee
      Maailman menoa
      69
      3090
    2. Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki

      "Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."
      Maailman menoa
      25
      1950
    3. Miten kestätte tyhmiä?

      Miten usein turhaudutte tai suututte ihmisiin, joilla on matala älykkyys? Minulla tätä tapahtuu useita kertoja viikossa
      Sinkut
      272
      1543
    4. Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille

      Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.
      Maailman menoa
      99
      1515
    5. Miksi naisen pitäisi maksaa 50/50

      Vuokrasta miehelle? Eikö se ole miehelle lahja, ja aarre, jos nainen suostuu muuttamaan kanssasi asumaan?
      Ikävä
      260
      1186
    6. Minkä arvosanan 4-10 annat Susanna Laineelle Farmi-juontajana?

      Susanna Laine vetää Farmi Suomi -realityä. Minkä arvosanan 4-10 annat Suskille juontohommista? Suosikkijuontaja teki
      Tv-sarjat
      26
      1078
    7. Lahkojen uudestikasteille ei pitä mennä

      Sananl. 22:3 Mielevä näkee vaaran ja kätkeytyy, mutta yksinkertaiset käyvät kohti ja saavat vahingon.
      Kaste
      120
      1054
    8. Onko se liikaa pyydetty

      Voisitko sinä mies kerätä rohkeutta ja ottaa yhteyttä? Minä en jaksa tätä enää. On niin ikävä sinua. Minä niin haluaisin
      Ikävä
      79
      1036
    9. En kerro nimeäsi nainen

      Sillä olet nyt salaisuus jota kannan sydämessäni. Tämä mitä tunnen ja kuinka sinuun vahvasti ihastuin on jo niin erikoin
      Ikävä
      71
      1030
    10. Onko kivaa jättää

      elämän suurin rakkaus hiljaisuuteen?
      Ikävä
      98
      1003
    Aihe