Mirana Finland Ii puuhellat

tietämätön1

Onko tietoa mikä tämä firma oikein on? Tilasin Tarjousvesikiertohella Mirana puuhellan Italialainen täältä kaksi viikkoa sitten ja mitään ei ole kuulunut. Kukaan ei vastaa puhelimeen. Olen maksanut jo puolet tilauksesta. Osoite Päkkilänkuja 2 Ii.

6

1147

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kunsainiinhalvalla
    • OmakoneOmalupa

      Mielenkiintoinen ilmiö: jos ei hyväksy Miranan/Thermorossin evästeitä koneelleen, sivut kaatuu.. :) Ehkä syytä välttää tällaista yritystä.

    • Nelostie

      On näköjään vaihtanut Mirana Finland:sta syksyllä toiminimen eriksi. Protestilistalla on tuolla vanhalla nimellä keikkunut jo aiemmin. Ja puh. Numerotkin on erit. Onnea ja menestystä rahojen takaisin hankintaan. Tuskin olet ihan kärkipäässä, taitaa verottaja ja ulosottomies olla ennen sinua.

    • Sivullinen_Isokorva

      Tuossahan tuo ukko leuhotti myyjälle Iin ossuuskaupalla tänään. Aurinkoinen päivä kun oli, niin meinasi eukkonsa kanssa haalata oikeen Italialaisen pitsauunin merenjäälle ja jatkaa leuhotusta siellä. Onnea matkaan toivottavasti saat rahasi takaisin. Kai älysit maksaa luottokortilla.

    • graviola

      On se niin tai näin, mutta näitä mielensäpahoittajia aina löytyy. Yhteen suuntaan kumarrat, niin toiseen pyllistät. Minusta tuskin on kenellekkään epäselvää se, että monivuotinen lama, on rokottanut surutta niin monta pienyrittäjää, pistänyt polvilleen suorastaan, ja jotka tekevät yötä päivää töitä, ilman palkkaa, ilman yhtään mitään, mutta velvollisuudesta yrittävät. Mutta meillä Suomessa, menee sinulla hyvin tai huonosti, AINA löytyy joku, joka siitä haluaa enemmän tai vähemmän saada irti. Vaikka ei tiedä asioiden laidasta yhtään mitään ? Onko ihme, että meistä puhutaan kateellisena kansana ? vai, voisiko sitä oikeasti toivoa hyvää ihmisille ? tai hankkia elämä, jottei jää aikaa muiden elämää kyttäillä ?

    • Hyppyheikki1972

      Ei ole enää mitään toimintaa Mirana Finlandilla tai Suomenpuutakkatukulla, loppunut jo kevään mittaan. Toivottavasti sait tuotteesi, rahoja tuskin takaisin saa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ensi kesänä

      Näin kesän viimeisenä minuutteina ajattelen sinua. Olisiko seuraava kesä "meidän" kesä? Tänä vuonna ei onnistuttu, mutta
      Ikävä
      64
      3305
    2. Tukalaa kuumuutta

      Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh
      Ikävä
      43
      3127
    3. Sinä, ihastukseni

      Mitä haluaisit tehdä kanssani ensimmäisenä?
      Ihastuminen
      43
      2498
    4. Anne Kukkohovin karmeat velat ovat Suomessa.

      Lähtikö se siksi pois Suomesta ? Et on noin kar? mean suuret velat naisella olemassa
      Kotimaiset julkkisjuorut
      108
      2376
    5. Tiedät ettei tule toimimaan.

      Mielenterveys ei kummallakaan kestä.
      Ikävä
      31
      1923
    6. Okei, myönnetään,

      Oisit sä saanut ottaa ne housutkin pois, mutta ehkä joskus jossain toisaalla. 😘
      Ikävä
      27
      1820
    7. Onko kaivatullasi

      himmeä kuuppa?
      Ikävä
      48
      1626
    8. Mihin hävisi

      Mihin hävisi asiallinen keskustelu tositapahtumista, vai pitikö jonkin Hannulle kateellisen näyttää typeryytensä
      Iisalmi
      85
      1435
    9. On jo heinäkuun viimeinen päivä.

      En taida nähdä sinua koskaan.
      Rakkaus ja rakastaminen
      39
      1300
    10. Lähtikö korvat

      puhtaaksi vaikusta?
      Tuusniemi
      82
      1159
    Aihe