Mirana Finland Ii puuhellat

tietämätön1

Onko tietoa mikä tämä firma oikein on? Tilasin Tarjousvesikiertohella Mirana puuhellan Italialainen täältä kaksi viikkoa sitten ja mitään ei ole kuulunut. Kukaan ei vastaa puhelimeen. Olen maksanut jo puolet tilauksesta. Osoite Päkkilänkuja 2 Ii.

6

1231

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kunsainiinhalvalla
    • OmakoneOmalupa

      Mielenkiintoinen ilmiö: jos ei hyväksy Miranan/Thermorossin evästeitä koneelleen, sivut kaatuu.. :) Ehkä syytä välttää tällaista yritystä.

    • Nelostie

      On näköjään vaihtanut Mirana Finland:sta syksyllä toiminimen eriksi. Protestilistalla on tuolla vanhalla nimellä keikkunut jo aiemmin. Ja puh. Numerotkin on erit. Onnea ja menestystä rahojen takaisin hankintaan. Tuskin olet ihan kärkipäässä, taitaa verottaja ja ulosottomies olla ennen sinua.

    • Sivullinen_Isokorva

      Tuossahan tuo ukko leuhotti myyjälle Iin ossuuskaupalla tänään. Aurinkoinen päivä kun oli, niin meinasi eukkonsa kanssa haalata oikeen Italialaisen pitsauunin merenjäälle ja jatkaa leuhotusta siellä. Onnea matkaan toivottavasti saat rahasi takaisin. Kai älysit maksaa luottokortilla.

    • graviola

      On se niin tai näin, mutta näitä mielensäpahoittajia aina löytyy. Yhteen suuntaan kumarrat, niin toiseen pyllistät. Minusta tuskin on kenellekkään epäselvää se, että monivuotinen lama, on rokottanut surutta niin monta pienyrittäjää, pistänyt polvilleen suorastaan, ja jotka tekevät yötä päivää töitä, ilman palkkaa, ilman yhtään mitään, mutta velvollisuudesta yrittävät. Mutta meillä Suomessa, menee sinulla hyvin tai huonosti, AINA löytyy joku, joka siitä haluaa enemmän tai vähemmän saada irti. Vaikka ei tiedä asioiden laidasta yhtään mitään ? Onko ihme, että meistä puhutaan kateellisena kansana ? vai, voisiko sitä oikeasti toivoa hyvää ihmisille ? tai hankkia elämä, jottei jää aikaa muiden elämää kyttäillä ?

    • Hyppyheikki1972

      Ei ole enää mitään toimintaa Mirana Finlandilla tai Suomenpuutakkatukulla, loppunut jo kevään mittaan. Toivottavasti sait tuotteesi, rahoja tuskin takaisin saa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. IS: Väitöstutkimus - Pyöräilybuumi oli pelkkä kupla!

      Pyöräilybuumista paljastui karu totuus Väitöstutkimuksen mukaan suuri suomalainen pyöräilyrenessanssi olikin vain pelkk
      Maailman menoa
      18
      1396
    2. Turussa Varissuolla bussikuski ajoi lapsen yli lapsi kuoli

      Poliisi " Epäilee " kuskia törkeästä liikenneturvallisuuden vaarantamisesta ja törkeästä kuolemantuottamuksesta.
      Maailman menoa
      214
      1367
    3. Milloin bikineistä

      Tuli juhla tai esiintymis asu? Pikkasen harkintaa vois käyttää. Bikinit kuuluvat uimarannalle. No, mitä maailman tähdet
      Maailman menoa
      145
      1189
    4. Mene perheinesi arkkiin - kasteelle !

      Juutalaiset oli hyvin lapsirakkaita, mitään ehkäisyä ei käytetty. Perheissä oli paljon lapsia. Viiden koko perheen kast
      Kaste
      470
      1017
    5. 135
      971
    6. Olimmeko molemmat

      ujoja ja hankalia, vai minä vain? Mietin, oliko se silloin epävarmuutta vai kiinnostuksen puutetta.
      Ikävä
      73
      923
    7. Johanna Tukiainen ei suostu muuttamaan pois vuokra-asunnosta!

      Seiska kertoi tänään, että Johanna Tukiainen ei ole suostunut poistumaan Helsingin Munkkisaarenkadun vuokra-asunnostaan.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      66
      857
    8. Mun on ikävä sua J ,

      Mun on ikävä sua J, haluaisin tutustua paremmin (vaikka tämä aivan älytöntä onkin). Voitaisiinko nähdä ja jutella ihan
      Ikävä
      47
      832
    9. Kehtaisitko kulkea mun kans yleisillä paikoilla

      vaikka käsi kädessä?
      Ikävä
      68
      794
    10. Apostolit kastoivat eri tavalla kuin kirkko

      Raamatussa on kaksi ristiriitaista kastekaavaa. Toinen ei voi olla oikea. Kumpi on alkuperäinen? "Menkää siis ja tehkää
      Kaste
      397
      786
    Aihe