Onko tietoa mikä tämä firma oikein on? Tilasin Tarjousvesikiertohella Mirana puuhellan Italialainen täältä kaksi viikkoa sitten ja mitään ei ole kuulunut. Kukaan ei vastaa puhelimeen. Olen maksanut jo puolet tilauksesta. Osoite Päkkilänkuja 2 Ii.
Mirana Finland Ii puuhellat
6
1158
Vastaukset
- kunsainiinhalvalla
Tuo firma on yhden miehen show ja vanhat firmat laitetaan kontalleen ja uudet firmat avataan. Miksi ostaa noin epävarmalta toimittajalta?
Entinen nimi näköjään www.puutakkatukku.fi
https://www.asiakastieto.fi/yritykset/fi/mirana-finland/14982711/rekisteritiedot - OmakoneOmalupa
Mielenkiintoinen ilmiö: jos ei hyväksy Miranan/Thermorossin evästeitä koneelleen, sivut kaatuu.. :) Ehkä syytä välttää tällaista yritystä.
- Nelostie
On näköjään vaihtanut Mirana Finland:sta syksyllä toiminimen eriksi. Protestilistalla on tuolla vanhalla nimellä keikkunut jo aiemmin. Ja puh. Numerotkin on erit. Onnea ja menestystä rahojen takaisin hankintaan. Tuskin olet ihan kärkipäässä, taitaa verottaja ja ulosottomies olla ennen sinua.
- Sivullinen_Isokorva
Tuossahan tuo ukko leuhotti myyjälle Iin ossuuskaupalla tänään. Aurinkoinen päivä kun oli, niin meinasi eukkonsa kanssa haalata oikeen Italialaisen pitsauunin merenjäälle ja jatkaa leuhotusta siellä. Onnea matkaan toivottavasti saat rahasi takaisin. Kai älysit maksaa luottokortilla.
- graviola
On se niin tai näin, mutta näitä mielensäpahoittajia aina löytyy. Yhteen suuntaan kumarrat, niin toiseen pyllistät. Minusta tuskin on kenellekkään epäselvää se, että monivuotinen lama, on rokottanut surutta niin monta pienyrittäjää, pistänyt polvilleen suorastaan, ja jotka tekevät yötä päivää töitä, ilman palkkaa, ilman yhtään mitään, mutta velvollisuudesta yrittävät. Mutta meillä Suomessa, menee sinulla hyvin tai huonosti, AINA löytyy joku, joka siitä haluaa enemmän tai vähemmän saada irti. Vaikka ei tiedä asioiden laidasta yhtään mitään ? Onko ihme, että meistä puhutaan kateellisena kansana ? vai, voisiko sitä oikeasti toivoa hyvää ihmisille ? tai hankkia elämä, jottei jää aikaa muiden elämää kyttäillä ?
- Hyppyheikki1972
Ei ole enää mitään toimintaa Mirana Finlandilla tai Suomenpuutakkatukulla, loppunut jo kevään mittaan. Toivottavasti sait tuotteesi, rahoja tuskin takaisin saa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
SDP palauttaa Suomen kansalle kulta-ajat
Hyvinvointivalto on pääosin SDP:n ja osin myös Maalaisliiton rakentama. Hyvinvointivaltion ylläpito edellyttää oikeude25715231Persut JYTKYTTÄÄ ylös, ohi kepun! +2,1 %
Persut palasi kolmen suurimman joukkoon ja on matkalla kohti kevään 2027 eduskuntavaalivoittoa. Sosialistit ovat syöksy12510156Älkää vassarit kuvitelko, että Marinin kulta-ajat palaavat
Vaikka demarit voittaisivat seuraavat vaalit, se ei palauta Marinin taskut-täyteen-kelasta-aikaa takaisin, ei voi eikä h1089371Sanna Marin saa ylistystä Hillary Clintonilta
Jos joku ei tiedä kuka tämä rouva Hillary Clinton on, niin kerrottakoon "fun fact", eli hän on se keneltä Donald Trump237109Johtuuko vasemmistolaisten inho kristinuskoa kohtaan heidän islamin uskostaan?
Tätä jäin pohdiskelemaan.1826547Gallup, PS:lle JÄRISYTTÄVÄ nousu, SDP suurin laskija
https://yle.fi/a/74-20186114 PS kovaa vauhtia nousemassa ennen 2027 vaaleja suurimmaksi puolueeksi. Nyt mennään jo etua1766228Ohhoh. Kokoomusvirkamiehen mukaan Suomessa ei ole työttömyyskriisiä
Kun kokoomuksen johtama hallitus epäonnistuu täydellisesti talouspolitiikassaan, niin aikaisemmin erittäin pahaksi määri335622Polttomoottoriauto tulessa parkkihallissa Tampereella
Pystyy näkemättä jo sanomaan, koska sähköautoissa ei ole palavia nesteitä lainkaan. Ihme ettei polttomoottoriautoja ole474806Jos mä joisin
Itteni känniin nyt, voi olla että mä tunnustaisin sulle kuinka ihastunut oon ollu suhun viimeiset 2 vuotta. Eikä mua pys251806IL - Patteriauto syttyi parkkihallissa Tampereella - 50 autoa LUNASTUKSEEN!
"Palon aikaan parkkihallissa oli 90 autoa, joista noin 50 tuhoutui palossa korjauskelvottomiksi. Lisäksi palo vaurioitti1511707