Kiteen autot

Paljon lie kiteeläisten autojen keskihinnat? Onkohan 100 euroa miten lähellä totuutta vai onko yliampuvasti veikattu? Paljon sellaiset ruostekasat oikeasti maksavat ja kelpaavatko enää edes metallikeräykseen?
11225
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

mun nissan sunny on ihan hyvä auto vaikkei kallis ookkaa. paska vähä haisee ja helemat tein sementistä on varmaati turvalline auto!!!1

Äänestä

Eikö ole hyvä että monet ajelee iäkkäämmillä autoilla niin se sinun -87 bemari näyttää siinä joukossa lähes loistoautolta ja voit ylpeänä ajella sillä apsin parkkiin. Naisetkin sitä niin ihailee.

Äänestä

silti näistä romukasoista maksetaan valtiolle ylellisyysveroa, enemmän kuin auton arvo. berner rokottaa vielä lisää. vanhoilla autoilla ajavat joutuu maksamaan moneen kertaan auto verot, tienkäyttö maksun nimellä. vanha auto valtion lypsylehmä. vanha parempi, kuin ilman autoa.

Äänestä
  • Hyvä niin! Saadaan vanhat saastuttavat ja vailla turvakoria olevat ruostekasat pois katukuvasta!

    Äänestä

ehheeeheee vanhat autot saastuttaa suomessa, kun ne myydään afrikkaan, hokkus, pokkus, ne ei enää saastuta.

Äänestä

Pakko ajaa halvalla koslalla,rahat mennee naisiin,viinaan ja tupakkiin...ja loput turhuuksiin!
Sillon ku oot hinkkaamassa kiiltoo hienoon autoos,joku hinkkaa jotaki muuta ja oi miten hyvälle tuntuu!!!

Äänestä
  • Ei naiset tyhjätaskujen kaa lähde. Kyllä premiumautolla ajavalla on isommat mahikset saada loppuillasta perää kuin vanhalla paskalla ajavalla.

    Äänestä

  • Mahdollisuus saada on mutta gold digger akka.

    Pääseehän niistä eroon, kun ne kuppaa ensin rahas.

    Äänestä

  • onneavaansulle kirjoitti:

    Mahdollisuus saada on mutta gold digger akka.

    Pääseehän niistä eroon, kun ne kuppaa ensin rahas.

    Eikös tässä ollut puhe pillunsaannista? Ottaa haluamansa ja päättää suhteen siihen. On ehkä illallisen verran köyhempi mutta on ainakin tyydytetty!

    Äänestä

naisilla on omat autot. kyyti on omasta takaa.

Äänestä
  • Naisilla on miesten kustantamat autot. Varsinkin rikkaiden ukkojen rouvat ajavat hienoilla maastureilla Kekäleeseen näyttämään toisilleen kuka on saanut mieheltään eniten rahaa. Sitten kahvipöydässä isoon ääneen paasataan tasa-arvosta ja kuitenkin eletään miehen rahoilla. Näitä on hauska seurata!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Lagonda kirjoitti:

Paljon lie kiteeläisten autojen keskihinnat? Onkohan 100 euroa miten lähellä totuutta vai onko yliampuvasti veikattu? Paljon sellaiset ruostekasat oikeasti maksavat ja kelpaavatko enää edes metallikeräykseen?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu