Joustoluotto perintä

lissu33

hei

onko järkevämpää antaa mennä 2000e joustoluotto perintään ja sopia heidän kanssa lyhennyssuunnitelma ?

kyseisellä joustoluotolla melkein 100% vuosi korko, eikös perintätoimistoilla tuo vuosikorko ole huomattavasti pienempi?

ja eihän siittä vielä mitään häiriömerkintää synny jos hoitaa perintätoimiston kanssa lyhennykset ajallaan?

2

466

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kokemustaperinnästä

      Mistä luottosi on?Joissakin luotoissa korko on perinnässä 180 vrk suurempi ja tippuu sitten normaaliin viivästyskorkoon.Joissakin on heti vain viivästyskorko. Maksusuunnitelmat saa hyvin sovittua,kokemusta on useammasta paikasta. Mitään merkintää ei tule kun teet maksusuunnitelman ja noudatat sitä. Ei ole mitään järkeä maksaa lyhennys ja taas ottaa vapautuva limiitti käyttöön.

    • Miksi et voi alkuperäisen velkojan kanssa tehdä uutta sinun tilanteeseesi sopivaa maksusuunnitelmaa? Usein ottavat huomioon esim muuttuneet elämäntilanteet.
      Luultavimmin et saa ainakaan pienempää kk-erää perintätoimiston kautta.

      Mikä "joustoluotto" kyseessä? Tuskin pankin kun tuollainen korko...

      Ei tule merkintää jos hoidat perintötoimiston laskut sovitusti. Jos et niin he eräännyttävät koko velan kerralla maksettavaksi. Tämä menee sitte käräjien kautta (maksuhäiriömerkintä viimeistään nyt) ulosottoon.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Uskaltaako tässä luottaa siihen että

      Ehkä rakastetaan toisiamme?
      Ikävä
      98
      973
    2. Tunnusmerkkejä Kaivatulle

      Jotain mistä toinen tunnistaa. Täällä vaalea nainen kaipaa miestä jolla vaaleat hiukset ja asuu maalla. Pelataanko kortt
      Ikävä
      54
      908
    3. Oletko nainen enää täällä?

      En ole tunnistanut kirjoituksiasi hetkeen. Ainoastaan yhdessä neutraalissa ketjussa, missä ei ollut kyse tunteista. Hyv
      Ikävä
      61
      798
    4. Miehen ja naisen ystävyys

      Mitä järkeä on miehen ja naisen ystävyydessä jos toinen ajattelee toisesta enemmän= on rakastunut ja toivoo yhdessä oloa
      Ikävä
      142
      731
    5. Pidätkö itseäsi varattuna

      Kaivatullesi?
      Ikävä
      65
      675
    6. 78
      531
    7. Mitähän meinaat

      Vai meinaatko mitään kohtaamisen suhteen?
      Ikävä
      39
      508
    8. Pyydetään tiedonantoa "hyvinvointitalo"-hankkeen nykytilanteesta

      ja aikataulusta. Odotetaanko uutta hallinto-oikeuden päätöstä. Hallinto-oikeushan antoi teknisenlautakunnan lupajaosto
      Pyhäjärvi
      86
      497
    9. Oletko hyljännyt minut mies?

      Toivottavasti et. 🥺🥺🥺🥺🥺
      Ikävä
      40
      496
    10. Nykytiedon valossa

      Tekisitkö nykyisellä tietämyksellä jotain toisin ja mitä se olisi?
      Ikävä
      70
      476
    Aihe