Sydämmenmuotoinen

se oli.
Siinä sitä on ihmettelemistä.
Lienee pelkkä ansa. Ne yleensä on, kokemuksella.
6437
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Ansa? Miten niin yleensä on? Oletko itse valmis sitoutumaan toiseen ihmiseen ja parisuhteeseen, jos sellainen tilaisuus tulisi vastaan?

Äänestä

Jos sellaisen löydät, pidä varovasti.

Äänestä

Ansa ikonenko

Äänestä

Tähteni, aurinkoni olet ja tulet aina olemaan,
mikään sitä ei tule poistamaan,
kuinka ihanaa,
kun sai rakastua,
sieluni pakahtua,
sinusta,
kauniista,
naisesta,
puun takaa kolahdit minuun,
en saanut edes mahdollisuuta sinuun,
kuitenkin,
tähteni,
aurinkoni,
erityinen paikkasi,
sydämessäni,
talvipakkasella lämmittää.

Äänestä
  • Kaunista.

    Äänestä

minullakin oli työpaikalla kerran laitettu sydämen muotoinen... ja ensi tiistaina aijon laittaa yhteen kohteeseen työpaikalla sellaisen ystävänpäivän kunniaksi<3

Äänestä

Kommentoi aloitusta


tinakuoreton kirjoitti:

se oli.
Siinä sitä on ihmettelemistä.
Lienee pelkkä ansa. Ne yleensä on, kokemuksella.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu