Ikävää henkilökuntaa Suomibaareissa

Onpa nyrpeitä ihmisiä Suomibaareissa töissä. Eikö löydy muita töitä jos vihaa suomalaisia asiakkaita. Menee ilta pilalle hapannaamojen takia.
23460
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 23

Vanhimmat

Niin metsä vastaa kuin sinne huutaa...

Äänestä

Onko Tallinnassa nk. suomibaareja.

Äänestä

Kalamajassa asuva katkera suomalainen käy suomibaareissa. Ei olisi kannattanut, parempi vaan pysyä siellä tupajumin valtaamassa sijoituskämpässä siellä kalamajassa..

Äänestä

Tarkoitan Vanhan kaupungin esim. Helsinki baaria. Ärsyttäviä työntekijöitä!

Äänestä
  • Helsinki baarissa oli eilen todella ÄRSYTTÄVIÄ asiakkaita!

    hävetkää

    Äänestä

  • Hävetkää-Porot kirjoitti:

    Helsinki baarissa oli eilen todella ÄRSYTTÄVIÄ asiakkaita!

    hävetkää

    Virolaisia mafioita hävettää käydä sivistyneissä paikoissa.

    Äänestä

Koko tallinna kyllästyttää.

Äänestä
  • Koko Viro on yhtä läävää!

    Äänestä

  • On se kuitenkin parempi kuin hesa.

    Äänestä

  • mihinvertaa kirjoitti:

    On se kuitenkin parempi kuin hesa.

    On se ihan vara-neuvostoliitto.

    Äänestä

Helsingin tarjoilujat ja ovimies vaihtoon. Samaa mieltä.

Äänestä

Kyllä, juntteudellikin on rajansa.

Äänestä

Suomalaidudeööilläisin on rajansa. Ei meitä voida käsitellä työrukkasilla.

Äänestä

Oli parempi meno tänään.

Äänestä

Kaikkien suomibaarien(maailmalla)henkilökunta ja asiakkaat ovat yhtä läävää.

Äänestä

Tallinnassa on hyvin yleistä tuo nyrpeä ilme..meni minne meni..jäänteitä neuvostoajoilta..ei pal naareta..

Äänestä

Espoon keskustassa on jopa hyvää palvelua. Ihan hymyilevät paaritarjoittelijat kun iskee tilatessa silmää.

Äänestä
  • Ei Espoossa ole keskustaa.

    Äänestä

Kukahan tuon Helsinki baarin oikein omistaa, Voisi omistaja uusia koko henkilökunnan. Ei ole asiakkaiden vika, jos anniskelevat liian humalaisille ja eivät osaa kohteliaasti ohjata humalaista ulos. Suurin osa on matkastakin väsyneitä, jo muutama olut saa ihmiset nukahtelemaan pitkän matkan päälle. Inhottava henkilökunta tuossa paikassa. Miksi ovat töissä tuolla, todella ihmettelen.

Äänestä
  • Kuka yleensäkään menee Tallinnassa johonkin Helsinki-baariin? Varmaan samat tyypit jotka menevät etelän lomakohteissa "Koivu ja Tähti"-ravintolaan lihapullia syömään ja laulamaan tippa silmässä "Kotimaamme ompi Suomi".

    Äänestä

  • IhmettelenVaan kirjoitti:

    Kuka yleensäkään menee Tallinnassa johonkin Helsinki-baariin? Varmaan samat tyypit jotka menevät etelän lomakohteissa "Koivu ja Tähti"-ravintolaan lihapullia syömään ja laulamaan tippa silmässä "Kotimaamme ompi Suomi".

    Et varmaan ole koskaan käynyt koplin ulkopuolella.

    Äänestä

  • pysy.roisto.koplissas kirjoitti:

    Et varmaan ole koskaan käynyt koplin ulkopuolella.

    Itse asiassa en ole koskaan edes käynyt Koplissa ja olen suomalainen. Sehän ei tietysti estä minua olemasta roisto...

    Äänestä

Viimeksi uutena vuotena käytiin ko. Helsinki- baarissa.
Mukava siellä on parin vuoden välein käydä ottamassa mittaa,
muualla on paljon mielenkiintoisia, mukavia paikkoja.
Eli siis miksi mennä tylsään paikkaan uudelleen ?
Tallinnassa on varmaan satoja baareja ja hyviä
kun viitsii katsella

Äänestä

Kommentoi aloitusta


tosikyllästynyt kirjoitti:

Onpa nyrpeitä ihmisiä Suomibaareissa töissä. Eikö löydy muita töitä jos vihaa suomalaisia asiakkaita. Menee ilta pilalle hapannaamojen takia.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu