Onpa nyrpeitä ihmisiä Suomibaareissa töissä. Eikö löydy muita töitä jos vihaa suomalaisia asiakkaita. Menee ilta pilalle hapannaamojen takia.
Ikävää henkilökuntaa Suomibaareissa
23
426
Vastaukset
- NäinOnNärhenMunat
Niin metsä vastaa kuin sinne huutaa...
- Ömpmpmpmpm
Onko Tallinnassa nk. suomibaareja.
- hehhehhehhehe
Kalamajassa asuva katkera suomalainen käy suomibaareissa. Ei olisi kannattanut, parempi vaan pysyä siellä tupajumin valtaamassa sijoituskämpässä siellä kalamajassa..
- kyllästynyttosiaan
Tarkoitan Vanhan kaupungin esim. Helsinki baaria. Ärsyttäviä työntekijöitä!
- Hävetkää-Porot
Helsinki baarissa oli eilen todella ÄRSYTTÄVIÄ asiakkaita!
hävetkää - sivis_tys
Hävetkää-Porot kirjoitti:
Helsinki baarissa oli eilen todella ÄRSYTTÄVIÄ asiakkaita!
hävetkääVirolaisia mafioita hävettää käydä sivistyneissä paikoissa.
- todella.kyllästynyt
Koko tallinna kyllästyttää.
- Lääwää
Koko Viro on yhtä läävää!
- mihinvertaa
On se kuitenkin parempi kuin hesa.
- varaa.on
mihinvertaa kirjoitti:
On se kuitenkin parempi kuin hesa.
On se ihan vara-neuvostoliitto.
- Asiakasmiekin
Helsingin tarjoilujat ja ovimies vaihtoon. Samaa mieltä.
- juoppo2
Kyllä, juntteudellikin on rajansa.
- juoppo2
Suomalaidudeööilläisin on rajansa. Ei meitä voida käsitellä työrukkasilla.
- hyvänäintänään
Oli parempi meno tänään.
- Esesesezez
Kaikkien suomibaarien(maailmalla)henkilökunta ja asiakkaat ovat yhtä läävää.
- kokemuksestavaa
Tallinnassa on hyvin yleistä tuo nyrpeä ilme..meni minne meni..jäänteitä neuvostoajoilta..ei pal naareta..
- faso.burkina
Espoon keskustassa on jopa hyvää palvelua. Ihan hymyilevät paaritarjoittelijat kun iskee tilatessa silmää.
- SWaswswssw
Ei Espoossa ole keskustaa.
- ihmettelenvaan
Kukahan tuon Helsinki baarin oikein omistaa, Voisi omistaja uusia koko henkilökunnan. Ei ole asiakkaiden vika, jos anniskelevat liian humalaisille ja eivät osaa kohteliaasti ohjata humalaista ulos. Suurin osa on matkastakin väsyneitä, jo muutama olut saa ihmiset nukahtelemaan pitkän matkan päälle. Inhottava henkilökunta tuossa paikassa. Miksi ovat töissä tuolla, todella ihmettelen.
- IhmettelenVaan
Kuka yleensäkään menee Tallinnassa johonkin Helsinki-baariin? Varmaan samat tyypit jotka menevät etelän lomakohteissa "Koivu ja Tähti"-ravintolaan lihapullia syömään ja laulamaan tippa silmässä "Kotimaamme ompi Suomi".
- pysy.roisto.koplissas
IhmettelenVaan kirjoitti:
Kuka yleensäkään menee Tallinnassa johonkin Helsinki-baariin? Varmaan samat tyypit jotka menevät etelän lomakohteissa "Koivu ja Tähti"-ravintolaan lihapullia syömään ja laulamaan tippa silmässä "Kotimaamme ompi Suomi".
Et varmaan ole koskaan käynyt koplin ulkopuolella.
- IhmettelenVaan
pysy.roisto.koplissas kirjoitti:
Et varmaan ole koskaan käynyt koplin ulkopuolella.
Itse asiassa en ole koskaan edes käynyt Koplissa ja olen suomalainen. Sehän ei tietysti estä minua olemasta roisto...
- parisataakertaa
Viimeksi uutena vuotena käytiin ko. Helsinki- baarissa.
Mukava siellä on parin vuoden välein käydä ottamassa mittaa,
muualla on paljon mielenkiintoisia, mukavia paikkoja.
Eli siis miksi mennä tylsään paikkaan uudelleen ?
Tallinnassa on varmaan satoja baareja ja hyviä
kun viitsii katsella
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
S-kauppa nosti hintoja, K-kauppa laski
Elintarvikkeiden arvonlisävero laski vuodenvaihteessa 13,5 prosenttiin. S-kauppa siirsi alennuksen suoraan katteisiin pi675927Vilma Nissinen pyytää anteeksi rasistisia lausuntojaan
Nöyrtyi kuten persut yleensäkin. On kyllä noloa tuollainen vätystely, kun ei ole miestä seisoa omien lausuntojensa takan3495749Hiihtäjä Vilma Nissisen kommentit aiheutti paniikkia
ja hernettä vedettiin nenään. Nissinen kertoi torstaina haastattelussa, kun häneltä kysyttiin, että tykkääkö hän hiihtä934731Huuto yltyy persujen piirissä Venezuelan johdosta.
Kohta kakofonia yltyy kun persut tajuavat mitä Venezuelassa tapahtui. Von den Leydenki jo kipuilee kuten persut EU:ssa y122235Ikävä uutinen uudesta Unelmia Italiassa kaudesta - Iso pettymys tv-katsojille!
Unelmia Italiassa -sarja kertoo Ellen Jokikunnaksen perheen elämästä Suomessa ja Italiassa. Nyt Ellen on kertonut tuleva182048Nyt ottaa persua pattiin: sähköauto joulukuun myydyin
🤣 prööt prööt pakoputkellaan pörisevää persua ottaa nyt saamaristi pattiin, kun paristoilla kulkeva sähköauto on noussu521952Ovatko Perussuomalaiset kommunisteja?
Toiset sanovat että ovat, toiset sanovat että eivät. Ainakin heillä on paljon sen aatteen piirteitä, koska haluavat kont431870Martina vuokraa yksiötä
Nyt on tarkka'ampujan yksiö vuokrattavana 800 e. Toivottavasti löytyy hyvä asukas.2511211Jokaisella tytöllä on supervoimansa
Millaisia ajatuksia artikkeli herättää? Mainos: Dove | ”Itsetuntoni oli ihan romuttunut” – Peppina Rosén haastaa tavan2031114Voi kauhiaa: keikkapaikat keikahtavat juopottelun puutteessa!
Vai ei tule rahaa artistille viinanmyynnin vähennyttyä. Missähän muualla kannattavuus korreloi myrkyn imemismäärän ka641061