Jouko Holma

Selkäjuntturassa

Moro.

Selkä kivut yllätti taas.
Onko kukaan käynyt viime aikoina Jouko Holman hoidossa?
Kokemuksia?

3

305

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • e5rtyiuiooppiuytr

      ei mutta tilaappas aika itelles ota kellosta aikaa hoitoajan kestolta ja älä unohda kertoa kuntoasi täällä

    • Drunk

      Drink

    • atte.anonyymi

      Itselläni on synnynnäisesti huono tukiranka. Se alkoi jo pettämään raskaissa duuneissa jo 28 vuotiaana.
      Työnantajan fysikaalisen paikan hoitajat narisivat "aina nuo samat kääkät täällä hyppää" tyyliin.
      Niinpä aloin itse kuntouttamaan heikointa lenkkiä, lannerankaa. Ostin Instrulta sellaisen kuntorullan.
      Sillä harjoittelu löysi heti vaivan ytimen. Särkylääkkeillä sain töitä jatkettua. Aluksi sattui helevetin lujaa. Huilipäivän jälkeen jatkoin taas "rullaamista".

      Nyt 50 vuotta myöhemmin treenaan selkää ja niska-hartiaseudun alueita päivittäin. Näin selkä ei pragaa koskaan puuhaamiskelvottomaksi.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Olet minua

      vanhempi, mutta se ei vaikuta tunteisiini. Tunnen enemmän kuin ystävyyttä. Olo on avuton. Ikävöin koko ajan. Yhtäkkiä va
      Ikävä
      167
      3447
    2. Ruumis ojassa

      Kukahan lie ollu, mistä lie löydetty. No ikävä tataus.
      Oulainen
      15
      2096
    3. Mies pyysi rahaa

      Jälkikäteen kun tarjosi kyydin yhteisestä harrastuksesta kotiini. Mitä vi**... Ei ihastunut mies noin toimi?
      Ikävä
      223
      1490
    4. Jos tapaisimme uudelleen?

      niin luuletko että mikään muuttuisi vai toistuuko meidän historia? Ehkä vähän eri tavalla mutta samoin tuloksin J
      Ikävä
      70
      1241
    5. Mitä piirteitä rakastat

      Eniten kaivatussasi?
      Ikävä
      44
      1211
    6. 37
      1121
    7. Mites nyt suu pannaan

      Kitkiöjoki ja Järvinen solmivat Attendon/Terveystalon kanssa sopimuksen, jonka mukaan sopimuksen irtisanomisoikeus on va
      Sysmä
      38
      1063
    8. Taas Lieksassa tyritty

      Suomalaisten kansallismaisemaa juntit pilaamassa. Nuori tyttö kaupunginjohtajana ei ole sen viisaampi. *S-ryhmän hanke
      Lieksa
      136
      1031
    9. Hän on niin

      Hyvännäköinen. Vaikea vastustaa
      Ikävä
      47
      994
    10. Nähdäänkö ensi viikolla

      paikassa joka alkaa samalla kirjaimella kuin etunimesi? Ikävä on sinua. Fyysistä läsnäoloasi.
      Ikävä
      39
      974
    Aihe