teretys vietnamin asiantuntijat!
suunniteilla 7-10vrkn reissu vietnamiiin!
mitkä olisivat sellaiset kohteet missä vois nähdä ns, "sodan jättämät" arvet?
ja tietysti parhaat rannat?
eka kertaa vietnamiin!
3
464
Vastaukset
- Vietnamiin
Pari kertaa olemme olleet Vienamissa. Ensin Saigon_Hoi An yhdistelmä.
Viime talvena Saigon Nha Trang,
Saigonista tehtiin retki tunneleille joita kaikkiaan on ollut satoja kilometrejä. Myös sotamuseossa olimme, Ei muita kokemuksia jotka suoranaisesti liittyi sotaan.
Nha Trangissa upea ranta joka oli usean kilometrin mittainen.
Hoi Anissa oli myös mutta ei yhtä vilkas. Aika tuulisia olivat mutta muuten ok.
Nyt lähdemme vajaan parin viikon kuluttua jälleen Saigon-Hoi An.
Hoi An upea vanha kaupunki joka ehdottomasti kokemisen arvoinen. - sotamenijo
Kyllä siellä alkaa luodinreiät olla jo tilkitty, sotakoneiden raadot kierrätetty ja pommikuopat tasoitettu riisipelloilta. Saigonin otamuseossakin näytillä olevat koneet on väärennettyjä, siis merkinnöiltään. Etelävietnamin ilmavoimien koneet ovat saaneet Yhdysvaltain ilmavoimien tunnukset...sodan jälkeen.
- Pitkäänasunut
Cu Chi´n tunnelit, Saigonin sotamuseo ja Con Dao´n vankilasaari. Rantalomaa löytyy Phu Quoc´ista.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 703139
- 612487
Hei........
Pelkkä sun näkeminen saa mut hymyilemään pitkin iltaa. Oot niin 🤩😘 Edellinen poistettiin.562126Mitä sanoa pituudeksi näillä mittaustuloksilla?
Jos jossain tarttee ilmoittaa pituus sentin tarkkuudella? Mitattu neljästi virallisesti ja mittaustulokset on olleet 1942035- 551952
- 421584
- 401550
Mä en jaksa suojella sua enää
Oot osa mun tarinaa ja ensirakkaus 🩷🌈 Olisiko niin kauheata, jos muutkin ystävämme tietäisivät? Se on jo niin vanha ”t141253EU:n uusin idea - jatkossa joudut tunnistautumaan kun katsot PORNOA!
"Pornon katsominen muuttuu täysin Euroopan komissio on kehittänyt sovelluksen, jolla internetin käyttäjä voi todistaa p1391158- 61083