Minne se on kadonnut Uudeltakadulta? Avaako uutta paikkaa jossakin muussa osoitteessa Oulussa? Siellä oli niin kaunista tavaraa.
Decora sisustusliike
7
535
Vastaukset
- OhikuIkija
Muka muuttaa toiminta muotoaan. Konkka se käytännössä on. Kauan on sinnitellytkin ilman parkkipaikkoja.
- ddsd
Varmaan konkka käynyt kylässä, kun missään ei ole mainintaa minne on mennyt. Ei edes ovissa, ei Facessa. Ei ihme, kaikelle liiketoiminnalle surkea paikka.
- Sisus-taja
Maakunnan "ykköslehdessä" so. "Kaleva" oli parina päivänä ilmoitus, jossa Decora ilmoitti toiminnan lopettamisesta ja loppuunmyynnistä. Varmaankin hyvä päätös yrittäjän kannalta, yrittämisen edellytysten heikentyessä sijaintipaikassaan.
- VaiMitä
Ei noin vain kadota kuin häätämällä tai muuten pakosta.
- OhikuIkija
Sen verran liukkaasti katosi ilman uutta osoitetta, että häätö ihan mahdollinen.
- Anonyymi
Sisustusliike Decora on avannut uuden liikkeen vuoden 2018 toukokuussa osoitteessa Pakkahuoneenkatu 5. Siis Oulun keskustassa edelleen.
Yritys on ollut toiminnassa koko ajan vaikka kivijalkaliikettä ei välillä ollutkaan.Olen jatkanut sisustussuunnitelmien tekemistä ja toteuttamista koko ajan. Suunnittelu on aina ollut yrityksen perusliiketoimintaa. Kyse on omasta vapaaehtoisesta valinnasta. Häätö eikä konkka ole kyseessä kuten jotkut näihin keskusteluihin osallistuvat näyttävät ilkeämielisesti arvelevan. - Anonyymi
Rasistit ajoivat liikkeen pois. Hävetkää rasistit!
Ei rasismille!
Nimim. RaukkaOnRasisti
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kumpi vetoaa enemmän sinuun
Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?961886- 881340
- 1101143
- 761037
- 1191010
Okei nyt mä ymmärrän
Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘57873- 47791
- 36782
Olen huolissani
Että joku päivä ihastut/rakastut siskooni. Ja itseasiassa haluaisin, ettei hän olisi mitenkään sinun tyyppiäsi ja pitäis48741- 33693