katos ku mummeli mariellalta

Tämä 12.12.16 matkaan lähtenyt suomenvenäläinen 80-vuotias. Kun tuntuu että laivalla on kameroita joka käänteessä, samoin tukholman terminaalissa.
Ettei vaan olis tukholman vesis? Outoa jokatapauksessa, luulisi tukholman päässäkin kameroita olevan.
6281
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Virosta vai mistä noista ryssiä on tullut Suomeen niin valtavasti, ryssämolotusta kuuluu joka puolella ja selvästi asuvat täällä.

Äänestä
  • Koivisto lupasi nk. inkeriläisille oleskeluluvan ja ikuisen elatuksen. Kumma, kun ne muka suomalaiset eivät vieläkään puhu sanaakaan suomea.

    Äänestä

Toisin kuin peräkylillä, kaupungissa missä on paljon ihmisiä kameroita on joka kulmassa, tyhjänpanttina kamerat.

Äänestä

Mun mielestä pitäisi olla noilla erilaisilla keräyspisteillä kaupojen läheisyydessä myös jonkinlainen valvonta - pahvinkeräyspisteellä ainakin oli tungettu vaatteita joukkoon - samanlainen violet myssy ja lilatakki, mustat kapeakärkiset nilkkurit esm kuin muuten kadonneella rouvalla kuvassa - ei ehken liity samaan asiaan, mutta rsteillymatkilta tulee välillä hyvinkin hutisevaa ja tutisevaa poppoota myös keskisen suomenkin maisemiin örvelökunnossa ja samanmoinen jakku kuin kadonneitten palstalla etsintäkuulutettu 17-v Garmen kuvassa, poltettuja kankaannriekaleita joskus nähnyt maassa myös - maailma on levoton ja karsea natsismiaan ihannoivien toimesta - olipa asialla ruohtalaiset, virolaiset tai suomalaisetkin huumehöyrypäät
- tai kannibalismiin sairastuneet - nuorten nettiromani kadonneen siivoojan arvoitus
erilaisiin bisneksiin liittyen antoi myös ajattelun aihetta - paljon muutakin kuin brasialaista pihvimassaa ja tankomarkkinoita.

Äänestä
  • Pahimpia natseja matut ja mustalaiset, nehän tappaa paljon enemmän kantavaäestöä kuin toisinpäin ja tekevät muitakin rikoksia moninkertaisesti.

    Äänestä

Jossain luonnonpuistossa kun joku katoaa, on ainakin jotakin kuvaa yleensä. Mutta laivoilta ja kaupungeista, siis mitä julkisempi paikka ja näennäesesti eniten kameroita, niin kuvaa ei olekaan silloin kun kuvaa vihjeisiin tarvittaisiin. Eipä ole laivoillakaan ensimmäinen kerta, kuten ei sekään kun vastuu kuvien puutteeseen "ei kenelläkään" ...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


tuumaajaseilori kirjoitti:

Tämä 12.12.16 matkaan lähtenyt suomenvenäläinen 80-vuotias. Kun tuntuu että laivalla on kameroita joka käänteessä, samoin tukholman terminaalissa.
Ettei vaan olis tukholman vesis? Outoa jokatapauksessa, luulisi tukholman päässäkin kameroita olevan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu