Kohta ois taas se aika vuodesta ku pitäs kukille alkaa vaihtelee multia. Kukkina on rönsyliljat ja saintpailioita muutama. Millaisia multa seoksia teette vai käytettekö pelkästään kaupan valmis multia?
Vastaukset 2
- helpoimmankautta
Tuo on kysymys, mitä tulee joskus aika paljon mietittyä: tehdäkö vai eikö tehdä, vesiviljelläkö vai eikö ... Toistaiseksi olen käyttänyt kestomultaa tai jos on tehnyt mieli vähän parempaa niin kaktusmultaa. Pirkan on omaan makuun tällä hetkellä ollut hyvä.
- pysyy.ilmavana
Kookoskuitua tai kookoskuitu multaseos.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomi meni ihan itse sössimään peruskoulunsa
Nyt syytellään maahanmuuttoa, vaikka ihan itse lopetettiin vaatimaan oppilailta koulunkäynnin tarkoitus eli opiskelu ja2941199Miksi vanhusraiskaajaa ei ole palautettu?
Ukkola kysyy Rantaselta, vaikka perussuomalaiset ovat olleet hallituksessa kolme ja puolivuotta. Rantasen vastaus on "3051119Tuli paha mieli miten kaikki meni meillä
Harmittaa myönnän sen, kun molemmilla oli selvästi toiveita ennen kuin sukset meni ristiin. Olen jäässä. 😔50948- 106899
- 83877
- 101869
- 108712
- 64578
Anni Ihamäki ja Ilkka-rakas vetivät tiukan rajan TTK:ssa: "Kyllä spekuloitiin"
Anni Ihamäki on naimissa Ilkka Ihamäen kanssa. Aviopuoliso tunnetaan myös nimellä Hovimuusikko Ilkka. Heillä on kaksi yh3577Katri Helena rikkoi hiljaisuuden dramaattisella uutisella: "Elossa ja ilossa ollaan"
Katri Helena on sinivalkoinen ääni. Hänen klassikkohittinsä ovat tärkeä osa suomalaista kansanperintöä. Katri veti jääh12559