Olen kuullu kaikenlaista ihmissusista. Niiden väitetään olevan tarua ja niin olen myös itsekkin ajatellut. Mutta nytten oon ruvennu miettimään ihan tosissaan, että onko niitä sittenkin olemassa.
Jotkut täällä sanovat olevansa ihmissusia. Monet näistä ovat varmasti trolleja, mutta tuskin ihan kaikki. Jos niitä onkin olemassa. Olen lukenut tarinoita, joissa kerrotaan, että ihmissusia olisi ollut joskus satoja vuosia sitten. Eivät nämä tarinat varmastikkaan ihan perättömiä ole. Sitä ei voida todistaakaan, että ihmissusia olisi tuolloin ollut kun oli muutenkin niin epäkehittynyttä. Mutta uskon, että niitä oli ainakin ennen ja siitä tämä koko juttu onkin saanut alkunsa.
Nykyään ihmissusia sitten pidetäänkin pelkkänä taruna. Ehkä niitä on enään vain niin vähän ettei kukaan ole saanut selville niiden olemassaoloa.
Tätä miettiessä olen ruvennut jo vähän uskomaankin ihmissusiin. Mutta mitä mieltä te muut olette asiasta?
Ihmissusia?!
6
680
Vastaukset
- tietäjätrooppi
Ihmissudet ovat myytti mutta kliinistä lykantropiaa potevat kokevat ihmissusimaisia piirteitä ja käyttäytyvät susimaisesti. Legendojen ihmissusi myytti tulee ihmisistä jotka ovat poteneet kliinistä lykantropiaa. Olen itse kliininen lykantrooppi ja koen käytöksenmuuntumista uhkaavissa tilanteissa ja raivostumisen kautta.
Kik-messengeristä saa kiinni käyttäjänimeltä oikeasusi- Syvä.huokaus
Älä jaksa :/ Tuo on pelkkää tarinointia ja kelpaa sopivasti silloin kun ei ihan kehtaa sanovansa olevan oikea ihmissusi.
- Syvä.huokaus
Ja psyykkinen häiriö.
Minäpä olenkin japanilainen homo
- Sudensissää
Harrasta eläimen kanssa seksiä niin susta tulee olento, jos panet sutta niin ihmisusi ja jos panet hevosta niin homo
- Kjhgk
Arvoisalle nuorisolle huomautettakoon, että legendaarinen taiteilija Martti "Huuhaa" Innanen on maalannut tauluja ihmissusista.
Jos jotakuta kiinnostaa, miltä ihmissusi oikeasti näyttää, Googlen kuvahausta voi olla apua. Kunnon karvahattu ihmissudelta ainakin pitää löytyä..
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Orpo: Seuraavalla hallituksella ei ole yhtään enempää rahaa
Valtiovarainministeriön virka-arvion mukaan julkisen talouden sopeutuksen tarve on noin kymmenen miljardia euroa ensi va3604842Suomen kieli hiipuu vähitellen Vantaalla
nykytahdilla jo joka kolmas vantaalainen on vieraskielinen 2030-luvun alussa. Maahanmuutto, suomalaisten alhainen synty1334243Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h12646Kun puolustusvoimat on huolissaan nuorison huonosta kunnosta
ajatellen varusmiespalvelusta(kun moni joutuu keskeyttään), niin johan tuli joku yliopiston vasemmistonainen selittään,2142576Jos vedetään mutkat suoraksi?
Niin kumpaan ryhmään kuulut? A) Niihin, jotka menevät edellä ja tekevät? Vai B) Niihin, jotka kulkevat perässä ja ar1052374Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv42189Vain vasemmistolaiset ovat aitoja suomalaisia
Esimerkiksi persut ovat ulkomaalaisen pääomasijoittajan edunvalvojia, eivät auta köyhiä suomalaisia.441804Tiesitkö? Kohutun L/over sarjan Juha eli Jani Volanen on tämän julkkisnaisen ex-mies!
Jani Volanen näyttelee L/over - ikuisesti minun psykologisessa trillerissä Juhaa. Mutta tiesitkö, että hän on tämän julk71589Ajattelen sinua
Ajattelen sinua joka päivä, joka hetki… Kaikkea, mitä minun olisi pitänyt sanoa sinulle, enkä osannut sanoa, kaikkea nii541431- 311376