onko meidän pakko

ja käydä ratkaisu täällä? niinkö se on sinulla ja hänellä? m-n
33811
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 33

Vanhimmat

Ei ole mä käyn maate

Äänestä

Siltä se on vaikuttanut ja vaikuttaa edelleen, IRL hän ei vaikuta kiinnostuneelta. Ja siis, tuskin hän oikeasti onkaan kiinnostunut, on ihan pelkkää mielikuvitusta ettäkö voisin täällä hänen kanssaan viestiä. Miksi ihmeessä kukaan edes valitsisi tällaista paikkaa kohtaamisille, eihän täällä mitenkään voi edes tunnistaa ketään.

Äänestä
  • Miksi sitten notkut täällä?

    Äänestä

  • kysybv kirjoitti:

    Miksi sitten notkut täällä?

    No jaa, aika harvakseltaan tulee täällä notkuttua. Vertaistukiryhmä? Joskus huvittaa seurata ja kommentoida menoa, sitten menee taas viikkoja ilman että yhtään kiinnostaa. Ehkä ihmisellä pitää olla joku harraste, ei kai niissä yleensäkään mitään järkeä ole?

    Äänestä

eihän ole enää yhteyttäkään, pelkkää parjausta.

Äänestä
  • Kulta kyl me nähdään joku päivä lähetään vaik ajelee

    Äänestä

Kuka täällä haluaa, mutta haluaako muuallakaan, mistä sen tietää.

Äänestä

Kuuntelen nyt: no easy way out

Äänestä

S-posti tai viesti ois parempi.
Kaikkein paras olis vaan puhua
ja nähdä.Ihan arkisesti kasvotusten.

Äänestä
  • parhaiten molemmille. Jos itse olisin kiinnostunut jostakin niin pyytäisin rohkeasti johonkin.

    Äänestä

  • Oletko pyytänyt ollessasi?

    Äänestä

  • Kyllä

    Äänestä

  • Hienoa!

    Äänestä

Juu koska mulle tulee olo et höpötät mut tainnoksiin :) ja niinhän oot tehnyt välillä

Äänestä
  • Naiset on monesti verbaalisesti taitavampia, joten miehet ehkä kokee jäävänsä heikommalle keskusteluissa. Itse jos epäilen tätä tai on väärinkäsityksiä niin olen ratkaissut sen seuraavanlaisesti: en puhu.

    Äänestä

  • Auts..ja sorry 😊

    Äänestä

Täällähän on oltu jo pitkään. Kasvotusten kun ei voida puhua kun kumpikin sortunut valehteluun. Onneksi edes täällä voimme toisten tietämättä roikkua ja jatkaa tätä iän ikuista vääntöä. Pakko se on täällä tehdä. Mutta se mitä uskot minun tehneen on se sinun päätettävissä. Se että oletko täällä niin ihan varmasti sain kuvan ja se mitä kerroit toi sen varmuuden. Eli jatketaan tätä vääntämistä täällä kun niin tykkäät kiukutella.

Äänestä
  • Oletko mies? Tämä sopisi häneen ja minuunkin.

    Äänestä

Tämä palsta on toisaalta hauska ja jopa koukuttava, mutta aiheuttaa myös syvän inhon, vihan ja katkeruuden häntä kohtaan. Aina asioita ei ole syytä selvittää, joskus on parempi antaa asioiden olla ja elää sen kanssa että teki kaikkensa ja sai vain luun käteen.

Äänestä

en kiukuttele sulle ainakaan

Äänestä

kysymystä sulle nainen. miksi et pyydä mua luoksesi tai soita? siksikö että sinut torjuttiin kerran??

Äänestä
  • Useammankin kerran.

    Äänestä

  • eivoimitääntehdä kirjoitti:

    Useammankin kerran.

    tämä kirjoittaja ei ole kertaakaan torjunut ainakaan tietoisesti. on ollut tiettyjä epäilyksiä palstasta johtuen mutta tilanne onkin varsin absurdi siltä osin. epäilyksiä myös itseään kohtaan mutta torjuntaa ei koskaan ole tapahtunut. vasta ajan myötä olen saanut käsityksen että torjuntannaki tulkittava tapahtuma on saatettu kokea siellä toisessa päässä.

    Äänestä

Ei ole ketään minua ja häntä. Aloittajalle tsemppiä tulevaisuuteen!!

Äänestä

En tiedä, voisiko olla minulle kirjoitettu, mutta vastaan kuitenkin.

Ei, en minäkään haluaisi olla täällä, niin kuin onkin jo monta kertaa todettu. Mutta mitenhän päästäisiin tästä jotenkin eteenpäin?

Tuolla ylempänä kirjoitettiin torjutuksi tulemisesta. Kieltämättä täällä päässä on sellainen käsitys päässyt tulemaan. Ja se on se syy, miksi kynnys tehdä mitään, on todella korkea. En halua ahdistaa miestä enempää (en tiedä, onko näin, mutta tuo torjunta liittyy tähän ajatukseen), vaikka tunteita minulla onkin valtavasti.

Äänestä
  • Kuulostat aloittaja joiltain osin ihmiseltä, jota ajattelen. Mutta en kuitenkaan ole ollenkaan varma... Kenelle siis olet aloituksen kirjoittanut?

    Äänestä

  • JosOletHän kirjoitti:

    Kuulostat aloittaja joiltain osin ihmiseltä, jota ajattelen. Mutta en kuitenkaan ole ollenkaan varma... Kenelle siis olet aloituksen kirjoittanut?

    kirjoitin sulle tohon alemmas mutta en sillä että oisin tiennyt että oot se hän. mutta jos et tiedä että mä en tiedä hänen henkilöllisyyttään niin et sitten varmaan ainakaan ole hän.

    Äänestä

mä oon yrittänyt selittää aina välillä varmaan jotenkin sitä että se mitä tässä tapauksessa on käynyt on ollut itselle jotain ihan uutta. on pitänyt vähän kuin uudelleen ohjelmoitua ja siksi on ollut vaikea nähdä että olisi mitenkään torjunut toista vaan enemminkin vain tietämättömyyttään mokaillut.

Äänestä
  • vittuilija mies, se joka sitä aina haukkuu kun kiukku poksahtaa, sitäkö meinaat.

    Äänestä

  • sätaidatollase kirjoitti:

    vittuilija mies, se joka sitä aina haukkuu kun kiukku poksahtaa, sitäkö meinaat.

    koska jonkun parjaamisviestiin vasta kulta, sillan yli päästään etc, etc.

    Äänestä

  • en oo rumasti kirjottanut koskaan hänestä tai haukkunut. mutta kyllä on vituttanut melkoisesti välillä se tapa jolla tätä joutuu käymään täällä näin kaikkien teidän veemäisten ihmisten parissa ja siitä olen kyllä maininnut. se ei kuitenkaan ole ollut tarkoitus loukata tätä henkilöä. henkilökohtaisuus palstalla on ollut itselle vaikea tehtävä suhtautua täällä niin ja ymmärtää se että ihmiset suhtautuvat aika henkilökohtaisesti. silloin heillä on oltava vahva luotto aina siihen että viesti tavoittaa oikein henkilön. ja useimmissa tapauksissa näyttää että nämä henkilöt tuntevat ja tietävät toisensa jo irl puolella jolloin on mielestäni käsittämätöntä että pitää sitten sotkea hämmentää ja vittuilla vielä täällä. sellaisille omat aukomiseni on ihan paikallaan ja sellaiset huomioiden yleensä kirjoitan. en hänelle sellaista kohdista.

    Äänestä

Voisin kuvitella, että tarkoitit kirjoituksesi minulle. Toki haluaisin tavata, mutta se vaatii oikean viestin puhelimeen, tai sinun on vaanittava jossain lähistöllä ja toivottava, että kohtalo on suosiollinen ja kuljettaa minut eteesi sattumalta. Ymmärrän ärtymyksesi joka valtaa sinut ajoittain, mutta jos et tee mitään konkreettista, et myöskään saavuta mitään. Jos olisin aivan varma, että minua kaipaat, laittaisin heti tekstaria tulemaan siksikin, että tämä hulluus loppuisi.

Äänestä
  • ollaksesi hän niin sunhan se pitäis tietää millon se on multa jos sä oot muhun yhteyden aiemmin saanut. sitä tässä pyrkinyt toitottamaan että mistä mä sen voin tietää tai mitään tehdä jos sä oot se joka otti yhteyttä mun tietämättäni että se ylipäätään on edes mahdollista saati sulta. en mä tiennyt mitään sellasesta. jos sä oot ennen tiennyt millon mä kirjotan nii miks et enää tiedä?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


ollatäällä kirjoitti:

ja käydä ratkaisu täällä? niinkö se on sinulla ja hänellä? m-n

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu