Paras kurssi Karonilla?

MoneyChangSingha

Elikkä missäpäin lähellä Old Phuket hotellia on paras vaihtokurssi? Saako 100 eurolla kuinka palon yli 3700 bathia ? Ollaan siis lähiviikkoina lähdössä Karonille ja olis mukava tietää heti mihin suuntaa rahaa vaihtamaan ja onko rahanvaihtomestat siellä heti aamutuimaan auki?

Ja lisäksi kysyisin, että onko siinä Old Phuketin lähellä halpaa kaljakauppaa, jotta pääsee aamupalan hakemaan heti aamutuimaan kun taksi on perille tuonut. Hotelliin tuskin pääsee heti sisään kuitenkaan, niin mukava olisi heittää heti muutama ohrapirtelö naamariin, jotta pääsee heti tunnelmaan. Jostain luin, että lähellä olisi 7/11, mutta pitääkö tieto paikkansa?

6

418

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • dipl.kaufmann

      Saat useimmissa paikoissa 100 eurolla sen 3700 baht. Kaikkein paras kurssi saarella on AINA lentokentällä Super Richissä. Viikko sitten satasella 3736 baht, tänään nettisivun mukaan kurssi 37.1. Domestic terminaalin aula, josta matkustajat tulevat ulos.

    • köyhätPhuketissa

      10 patia tekeekin Super Richiksi, sano Sulo Vileenikin, kun halvalla sai

    • hehehehhee

      Hotellin kulmalla päivystää lippalakkinen kaveri. Vaihda häneltä rahaa niin tulet varmasti huijatuksi.

    • q1w2e3

      Onko matka budjettisi 100€, vai miksi kyselet vaihtokursseja voittaaksesi 10-20 Baht EHKÄ ja vielä ensimmäisenä päivänä? Jos et kalja kauppaa löydä Phuketista, niin kannattaisiko lopettaa.

    • MoneyChangSingha

      Hauskoja(omasta mielestään) viisastelijoita vastaa taas tähänkin kysymykseen. Ihan mukavaa, että eka vastaus oli sentään asiallinen ja vastasi edes osaan kysymyksistä. Kiitos siitä :)

    • VainMuutamanBahtinTähden

      Uskallan epäillä tuota väitettä lentokentällä paras kurssi. Silloin se on ainutlaatuinen lentokenttä. Muualla maailmassa lentokentillä huonompi kurssi kuin itse kohteessa.
      Totta tuo ettei muutaman bahtin takia kannata juoksennella ympäriinsä. Hotelleissa saa aina huonomman kurssin kuin vaihtokojuista.Kentällä vaihdan vain sen verran että saan Thai Sim kortin ostettua, vaikka yleensä se 1000-3000 THB on jäänyt edelliseltä reissulta yli.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi

      Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit
      Maailman menoa
      58
      5544
    2. KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!

      STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
      Maailman menoa
      195
      3567
    3. Huono päivä

      Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja
      Ikävä
      18
      2388
    4. Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?

      On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei
      Maailman menoa
      22
      2365
    5. Puolen vuoden koeaika

      Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro
      Ikävä
      9
      1178
    6. Huonosti.

      Oletko kohdellut kaivattuasi huonosti? Miksi?
      Ikävä
      102
      1048
    7. Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti

      Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT
      Maailman menoa
      62
      1027
    8. Rötösherra käräjillä

      Ähtäriläisyrityksen epärehellisyys oli niin suurta, että mies yhtiön takaa oli lähellä saada ehdotonta vankeutta. Vaikeu
      Ähtäri
      18
      1012
    9. Onko kaivattusi

      liian vetovoimainen seksuaalisesti?
      Ikävä
      83
      988
    10. Häneen rakastuminen oli sellaista

      että aina uskoi ja luotti että kyllä tästä vielä edetään jotenkin. Se olikin vain rakastuneen toiveajattelua kaikki. Ta
      Ikävä
      79
      965
    Aihe