Mietintöjä

4237
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat
  • Hei, ei nää tiedä. Ne on ummikkoja, hyvä jos tietävät oikean kätensä teoista.

    Äänestä

  • Pallilla kirjoitti:

    Hei, ei nää tiedä. Ne on ummikkoja, hyvä jos tietävät oikean kätensä teoista.

    Kivet tuli taivaasta, aika tuli kun Herra asetti Auringon ja Kuun .

    Äänestä

  • UPDATE_11636396 kirjoitti:

    Kivet tuli taivaasta, aika tuli kun Herra asetti Auringon ja Kuun .

    Ja ne kivet jotka jotka hävitti .Sodoman ,Gomorran , Admaan ja Seboamin.
    tuli SEULASEN TÄHDISTÖSTÄ, JUMALAN LÄHETTÄMINÄ. Ja se oli suuri
    kivi kivi määrä. Noin 510 MRD: kg.
    -

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


ValomerkinLuoja kirjoitti:

http://areena.yle.fi/1-3342231

Mutta mistä tuli kivet, mineraalit?

https://www.seurakuntalainen.fi/blogit/jumala-loi-evoluution/

Mistä aika?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu