Koira emo tappoi pentunsa!

Meidän hurtta muuttui yhtäkkiä arvaamattomaksi hyökkäs meidän makuhuoneeseen pyöri ympäriinsä ennen kuin hyppäs sängylle missä viaton pentu nukkui otti niskasta kiinni ja murskas sen koiran pentu ei kerennyt edes uikahtaa kun oli jo kuollut verta oli joka paikassa musti käveli hysteerisen näköisenä pois ihan kun ei olis tapahtunut mitään. (onkohan se skitso)
115968
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

eivomitään sille jos koira puri sittä

Äänestä
  • puri on lievästi sanottu

    Äänestä

  • huolestunut kirjoitti:

    puri on lievästi sanottu

    oliko tää pentu tän koiran oma vai jonkun toise koiran pentu?

    Äänestä

  • )= kirjoitti:

    oliko tää pentu tän koiran oma vai jonkun toise koiran pentu?

    jos otsikossa sanotaan että koiraemo tappo pentunsa, ni onhan pentu silloin tämän koiran... haloo, lukekaa viesti ennenku vastaatte...

    ja nyt please asiasta tietävät vastatkaa, ois kiva kuulla...

    Äänestä

Nimittäin meillä on sattunut samoin.
Meiän koira sai pentuja,se tappo yhen pennuista.
Ja varsinainen kysymys: MIKSI? Niin juuri,miksi se tappoi pentunsa?
Syy: Meillä kävi näin,että pentuja oltiin käplitty ja syleilty liika.
Teitkö niin? Emo varmaankin hätääntyi ja päätti tehdä jotain ja nopeasti.
Eli ei kannata käpliä.

Äänestä

Hyi..!!
En oo ikinä kuulu tommosesta..!! mixköhän..!!
olix se siis sen oma pentu??
Kauheeta..!!
IIIKKK!!!!
TAPPAJA KOIRA::!!
EI tosi onx se kui vanha..??

Äänestä
  • minkäs ikänen tää narttu on?

    Äänestä

tarviis tietää tilanteesta aika paljon enemmän..minkä ikänen narttu, ekat pennut?, minkä ikänen pentu, ainoo jälellä kotona vai sisaruksia kans, miten emä on pentuihin suhtautunut, onko tähän asti hoitanut normaaalisti jne.kuulostaa kyllä enemmän stressaantuneen kuin "skitson" koiran käytökseltä..

Äänestä
  • Ymmärtääkseni tällainen on "melko" yleistä, ei siis ihan ihmeellinen juttu. Asiaa voi kysyä eläinlääkäriltä.

    Jokin on saanut koiran stressaantumaan ja suunniltaan. Se on hätäpäissään tappanut pentunsa suojellakseen sitä tms. Näinhän tekevät myös muut eläimet. Jopa ihmiset vrt. äidin raskauden jälkeinen masennus.

    Äänestä

Kamalaa!!! Ei voi muuta sanoo!

Äänestä

Minunkin koira tappoi pentunsa sen takia kai kun kaikki meni kahtomaan niitä.Oliko se eka pentue?Kävikö kaikki katsomassa niitä?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Huolestunut kirjoitti:

Meidän hurtta muuttui yhtäkkiä arvaamattomaksi hyökkäs meidän makuhuoneeseen pyöri ympäriinsä ennen kuin hyppäs sängylle missä viaton pentu nukkui otti niskasta kiinni ja murskas sen koiran pentu ei kerennyt edes uikahtaa kun oli jo kuollut verta oli joka paikassa musti käveli hysteerisen näköisenä pois ihan kun ei olis tapahtunut mitään. (onkohan se skitso)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu