Mitäs on tapahtunut kenossa? Tarkastelin juuri pitämiäni tilastoja kenon "arvonnoista" ja voitonjaoista. Otin esimerkiksi vuoden 2013 yhden marraskuun ilta-arvonnan. Silloin voittoja palautuksia oli n. 123 174 kpl ilta-arvonnassa, huhtik. 2014 oli 80 482 kpl ja eilisessä ilta-arvonnassa enää n. 74 781 kpl ilman kunkkua. Joten ompahan aikamoinen vähennys. Ei ihme, että pitää keksiä kaikenmaailman uusia pelejä. Eiköhän tämä kerro siitä, että kenon pelaaminen on vähentynyt ratkaisevasti ja on tarvinnut keksiä vielä myöhäisillan arvonta ja kunkkukerroin. Oiskohan luotto "arvontoihin" mennyt aika monelta.
Kenon marrask:n 2013 "arv.:ssa 123 174 voittoa+pal
mitämitäjamitä
7189
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Kyllä+tämä+kertoo+mielestäni+lähinnä+sen,+että+Veikkauksen+on+ainakin,+jos+ei+muuta,+niin+nostettava+yksinkertaisesti+palautus%.++Tässä+tapauksessa+Kenon+n.++50%:sta
vähintään+70+-+80%:iin+eli+ts.+nostettava+voittojen+kertoimia+esim.+kaikki+voitto-kertoimet+käytännössä+lähes+kaksinkertaisiksi,+koska+kyllä+ne+on+valmiiksi+laskettu+jo+"naurettavan+alhaisiksi"+vaikkapa+ESIM.+keno+10+-+kaikki+oikein+200+000:sta+300+000:een,+9/10-oikein+5+000:sta+10+000:een+jne.+että+esim.+jos+saa+5/10+niin+pitäis+saada+todellinen+voitto,+ettei+vaan+omia+takaisin+ja+todeta,+että+"voitit"+!!!
Ja+samoin+lotossa+jossa+pelaajille+palautetaan+naurettavat+40%+vaihdosta+takaisin+!!!
Mut+se+vielä,+ettei+loton+päävoittoa+tarttis+kasvattaa+vaan+niitä+alempia+voittoluokkia.
Aivan alempien voittoluokkien kasvattaminen toisi varmaan lisää pelaajia koska niihin on monilla mahdollisuus.. Vain hölmö tavoittelee kuuta taivaalta kun taskulamppuja saa kaupasta.
Kaikki pelatut rivit valvojan, joka myös arpoo, tiedostoissa enne arvontaa. 3 arvontaa päivässä ja oletus, että jos pelataan 3 kertaa päivässä, niin pelaajat laittavat samat rivit. Minkä takia kuvittelette, että tuli päiväarvonta samaan aikaan kun ilta-arvonta siirtyi tietokoneelle ka voitonjakotilastot pimitettiin pitkäksi aikaa??? He he te hyväuskoiset! Poliisihallituksen määräämät valvojat!! ja samalla arpojat ja valtio, kaikki yhteistyössä.
Kyllä tämä kertoo vain sen että te ette ymmärrä mistään mitään:))))
Mitä höpötät, ku et näköjänsä mistään mitään "ummarra" !?
Ja kaiken lisäksi sää oot yhtä tyhmä, ku suurin osa suomalaisista äänestäjistä eli ts. ammut omaan jalkaas !
http://www.iltalehti.fi/politiikka/201702102200068941_pi.shtml
Sillä aikoinaan yks viisas, suht tavallinen ihminen sanoi tai paremminkin kysyi et
mikä on tyhmän ihmisen merkki ?
No vastaus : On köyhä ja vielä äänestää "sekoomusta" !!!!!!
Valtio vie rahaat sorry siitä