Uskotaanuskotaan

Kyllähän kaikki näkee kulissiparisuhteet. Miten näihin teiän mielestä pitäs suhtautua? Pitää harhaa yllä? / Sanoa suoraan sen minkä kaikki jo näkee?/ jäädä myötähäpeää ja säälin sekaisin selän takana juoruilun kohteeksi?
2251
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Sanoa suoraan sen minkä kaikki jo näkee. Paitsi jos lapsia on, sitten se säälinsekainen....

Äänestä

Tee niinkuin parhaaksi näet, lähde tai jää! Oman tuntemuksen mukaan, ei muiden mielipiteistä pidä välittää.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Mitäköhämuutmustaajattel kirjoitti:

Kyllähän kaikki näkee kulissiparisuhteet. Miten näihin teiän mielestä pitäs suhtautua? Pitää harhaa yllä? / Sanoa suoraan sen minkä kaikki jo näkee?/ jäädä myötähäpeää ja säälin sekaisin selän takana juoruilun kohteeksi?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu