Vaihdoin Soneran liittymäni Elisaan. Elisalta luvattiin et liittymä vaihtuu kahden viikon sisällä. Nyt on menny aika reippaasti yli kaks viikkoo ja alkaa ärsyttää... Mitä pitäs tehdä??
liittymänvaihto kestää....
liian kauan
3631
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Katso sopimuksesta minä päivänä verkko vaihtuu.
Jos joku on myynyt sulle tuon liittymän puhelimen kautta niin se on saattanut laittaa myyntipäiväksi eri päivän kuin sen, jolloin liittymän otit. Esim. tarjousajan viimeisen päivän kuten itsellä kävi eli sopimuksessa luki, että olin ottanut liittymän viikkoa myöhemmin mitä olin puhelimessa sen ottanut, joten se aukesi 3 viikon kuluttua siitä kun sen puhelimessa vaihdoin ts. 2 viikkoa päiväyksestä.
menipä sekavaksi toivottavasti tajusit.
olin paikalla soneran liikkeessä, kun elisan liittymää vaihdettiin soneraan ja myyjä ilmoitti siirtoajaksi 7vrk:tta, osin viikonlopun johdosta. virhemarginaali oli 15 minuuttia ilmoitetusta ajasta.
Itse siirsin elisan liittymää TF:n, ja liki kuukauden odotus ja virhemarginaali 5 minuuttia. takaisin siirrossa oltiin kait samaa luokkaa, sillä ubhodin koko asian, koska siitä ei ilmoitettu, eli elisa oli siinä mielessä huono.
No saitko edes sen oksennuksen värisen talvitakin ressukka?
Ihan oikein sulle, kylkiäisten etsijä. Puhu nyt ilmaista puheaikaa:)
Jos noin tyhmä, että vaihtaa kalliin toisen kalliiseen, ei mua ainakaan säälitä yhtään.