Matu, joka on valtion erityissuojeluksessa

lainsuojatonsuomipoika

Omar Muhumed Maow




Kotimaa

26-vuotias sitoi 80-vuotiaan, löi patsaalla, kuristi ja vei sormuksen sormesta – hovioikeus ei pitänyt erityisen raakana ja julmana
10.2. 9:39 Helsingin hovioikeus alensi toisen hengelle ja terveydelle erittäin vaaralliseksi todetun miehen tuomiota. Miehen ei tarvitse hovioikeuden mukaan suorittaa koko rangaistustaan vankilassa, kuten käräjäoikeus oli määrännyt.
Lukekaa lisää 10.02.2017 Iltasanomissa ja ihmetelkää!

2

193

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Jussi..Pussi

      Kun Suomessa on maailman lievimmät rangaistukset, niin nyt tuokin kuuden vuoden pyttytuomio lievenee lähes olemattomaksi. Rikoksenuusijana tekijä istuu tuomiostaan 3/4 eli neljä ja puoli vuotta. Ennen vapautumistaan hän pääsee avovankilaan ja pienen ajan jälkeen sieltä valvottuun koevapauteen. Valvottu koevapaus lyhentää tuomiota kuusi kuukautta.
      Jos tekijä ei olisi ollut rikoksenuusija, niin vapauteen hän olisi päässyt puolet istuttuaan ja sieltäkin avovankilaan ja valvottuun koevapauteen.

    • sonnoro

      Ei nämä kuulkaa ketään kiinnosta enää. Yle&co on jo pystyneet suomalaiset makaamaan kurkku avoinna ja näyttelemään kuollutta jo pitkään. Kansallinen itseinhopuhe teki kansasta lopun.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suureksi onneksesi on myönnettävä

      Että olen nyt sitten mennyt rakastumaan sinuun. Ei tässä mitään, olen kärsivällinen ❤️
      Ikävä
      87
      1873
    2. Perusmuotoiset TV-lähetykset loppu

      Nyt sanoo useiden HD-muotoistenkin kanavien kohdalla äly-TV, ettei kanava ole käytössä, haluatko poistaa sen? Kanavia
      Apua aloittelijalle
      164
      1352
    3. YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua

      Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä
      Äänekoski
      68
      1161
    4. No ei sun asunto eikä mikään

      muukaan sussa ole erikoista. 🤣 köyhä 🤣
      Ikävä
      66
      1017
    5. Hyvin. Ikävää nainen,

      Että vainoat ja stalkkaat miestäni.onko tarkoituksesi ehkä saada meidät eroamaan?no,siinä et tule onnistumaan
      Ikävä
      82
      941
    6. Uskomaton tekninen vaaliliitto poimii rusinoita pullasta

      Korni näytösesitelmä menossa kaupunginvaltuustossa. Juhlia ei ole kokouksista tiedossa muilla, kuin monipuolue paikalli
      Pyhäjärvi
      87
      862
    7. Martina lähdössä Ibizalle

      Eikä Eskokaan tiennyt matkasta. Nyt ollaan jännän äärellä.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      129
      855
    8. Linnasuolla poliisi operaatio

      Kamalaa menoa taas meidän ihanassa kaupungissa. https://www.uutisvuoksi.fi/paikalliset/8646060
      Imatra
      29
      836
    9. Katsoin mies itseäni rehellisesti peiliin

      Ja pakko on myöntää, että rupsahtanut olen 😆. Niin se ikä saavuttaa meidät kaikki.
      Ikävä
      47
      827
    10. Mitä mietit Honey?

      Kulta nainen ❤️❤️
      Ikävä
      57
      810
    Aihe