Näkyykö tupakointi verikokeissa

Näkyykö tupakointi verikokeissa! haluaisin siitä tietoa.
51594
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

näkyy.
Lopeta heti tupakointi,ennenkuin vanhempasi saavat tietää.

Äänestä

ne aineet joita haetaan, jos veressä sitä on. enpä ole kuullut, että esim. nikotiinia verestä olisi haettu.

Äänestä

hmm...jos otan sitä ja tätä myrkkyä ja karsinogeeniä ja annan verinäytteen niin näkyyköhän siinä jotain mitä normaalisti ei näkyisi!

Sinulla tontulla on hyvä kysymys!

Äänestä

meneehän nikotiini verenkiertoonkin

Äänestä

virtsassa. on nikotiinin hajoamistuote.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Josia81 kirjoitti:

Näkyykö tupakointi verikokeissa! haluaisin siitä tietoa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu