Jos meille tulis jotain

niin olen varma että se yks yrittäis sabotoida kaiken koska on niin katkera mulle.
11404
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Samanlaisia ajatuksia, mutta miten se vois tehdä sen.

Äänestä
  • Koska kerrot? :)

    Äänestä

Totta. Se juttu ei menis helpon kaavan kautta.

Äänestä

Mistähän se sitten on katkera?

Äänestä
  • Siitä kun jätin sen ja siitä kun oli kuullut kun olin kertonut eräällä ihmiselle että hän kohtelee mua huonosti mutta se oli kaikki totta. Omasta mielestään ei tehnyt mitään väärää tietenkään.

    Äänestä

näinhän se menee , kukaan ei hyväksyisi meitä :)

Äänestä
  • Eihän mene:) Kaikki hyväksyisi meitä! Kaikki, joiden kuuluisikin hyväksyä ja lopuilla ei väliä. Isa sanoisi, että tyttö tietää kyllä mitä tekee. Äitee sanoisi, että luotan päätökseesi ja exät ja exän suku sanoisi, että eihän meidät välit mene poikki. Lopuilla ei mitään merkitystä. Ja veli sanoisi, että tuu käymöön meillä vielä:D

    Äänestä

Joillakin ihmisillä motiivina on puhdas narsismi. Halu kontrolloida toisia sekä kateus jos jollakulla on toisenlaisia ominaisuuksia kuin itsellä on ja toinen on "suositumpi".

Yleensä se alkaa sillä että selän takana aletaan puhua paskaa ja levittää sontaa jotta saadaan porukka sen ihmisen ympäriltä kääntymään sitä vastaan. Jos henkilö reagoi siihen voimakkaasti niin sitten voidaan syyttää sitä henkilöä "ylilyönnistä" jne.

Kateus, mustasukkaisuus, pahansuopaisuus, ilkeys jne. siinä niitä syitä on.

Olen törmännyt tilanteisiin joissa naisen tuttavaverkosto facebookissa yrittää kääntyä vastaan ja alkaa levittää juoruja "pelimiehestä" jne. koska ovat mustasukkaisia.

Äänestä

Ai Pasi sun vaimosiko?

Äänestä

Sopiihan sitä yrittää. Mutta ei tule onnistumaan. Näin teoreettisesti vastattuna.

Äänestä

Sekä negatiivinen että positiivinen huomio saataa kyllä joskus olla kieltämättä vähintääkin hämmentävää.
Sanoisin nice-sukupuolen puolustukseksi, että jotkut naiset ovat naisia ainoastaan heitomerkkien kera.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


pelkäänvähän kirjoitti:

niin olen varma että se yks yrittäis sabotoida kaiken koska on niin katkera mulle.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu