Pikkulinnut väitteli et ois Pirtissä ammuskeltu viime viikon lauantaina?
Ammuttu vko sitte?
20
683
Vastaukset
- tsirptsirpp
Aha! Jos pystyt kirjoittaa ja saat pikkulintujen laulusta selvää..., oliko talitiainen muuten, vai paskonärhi, niin sul on kyl hyvää kamaa. Saisko testit vetää? Varmaan olo tulee kevyeksi kuin linnulla.
- taastulee
Vastahan tästä on 20 vuotta kun viimeksi
- Käsiase
viimeksi taisi olla pidempi kuularuisku tekovälineenä.
ainahan näitä sattuu.varmaan joku puumaselkkaus kyseessä.
huumeistahan täällä on ylitarjontaa. - onnimanne
Käsiase kirjoitti:
viimeksi taisi olla pidempi kuularuisku tekovälineenä.
ainahan näitä sattuu.varmaan joku puumaselkkaus kyseessä.
huumeistahan täällä on ylitarjontaa.kuusaan parhaat puumat löytyy mistä?ilman räiskintää.
- säälittävätapaus
kuka niin pelle on että kuulapyssyllä isottelee aikuinen mieskin vai?
laita kaihtimet taas kiinni ettei mannet tule ja syö- Ihmehiippari
Siekö se ootki joka ikkunani alla on molo kädessä kurkkimassa??
- mielovaltias
itse sinä sieltä kopistas kurkiskelet.
siirrä ne kasvisi muualle sieltä nurmikoltas ja lopeta se lintujen ammuskelu ei ne linnut sun kasveja syö, mut vähän ronkkii ja voi paljastua - Jataasen
Kuusaan älymistö vauhdissa!
- varmaa
taasen "älymistöä" näyttäisi puuttuvan.
- powerlinna
Veikkaampa että joku iso tatuoitu treenannut linnankundi pelotteli aseella mannet karkuun kun meinasvat palata takaisin, vaikka ne ajettu pois koko kouvolan alueelta.
- rumilusss
Jankuta lisää autisti. Täällä vasikoit huumeiden käyttäjät. Eikö sun mielikuvitus linnamiehet hoitele narkit?
- etkötätätiennyt
rumilusss kirjoitti:
Jankuta lisää autisti. Täällä vasikoit huumeiden käyttäjät. Eikö sun mielikuvitus linnamiehet hoitele narkit?
Itse olet rotta ja jos et huumeita vedä, niin olet myös raukka! Itse vedän joskus viihdekäyttönä, mikä sentä fiksumpaa kuin humalassa örveltäminen.
Mitä vasikointia se muka on, jos kerron totuuden, että mannet vaan sattuu juoksemaan karkuun vahvempia linnankundeja?
Ja kyllä ne linnankundit jahtaa kaikki mummojen potkijat pois ja narkit ketkä niiden mummojen käsilaukkuja pöllii.
Ja mannet nyt vaan sattuu olemaan juoppoja ja narkjeja. Valkolaisilla on jopa mannejen pankkikortit, ja kun korvaukset tulee, niin viinavelat nostetaan korkoineen.
- kaikistakovin
Hommatkaa edes tatuointeja pellet! Olette vasta sit kovempia.
- Bäädinglish
Onko silla oikku teksti tatuoitunq päöllä ja asut voikkaalla? Tietenkin kirjotusvirheellä.
- kaikistakovin
Bäädinglish kirjoitti:
Onko silla oikku teksti tatuoitunq päöllä ja asut voikkaalla? Tietenkin kirjotusvirheellä.
Eikö apukoulussa opeteta kirjottaa? Vai oliko sielläkin liian vaikeeta?
Kohta isot, treenatut ja lihaksikkaat linnankundit opettaa. Selkä heiluu askeleilla kun kävelee ja se on LEVEÄ ja täynnä tatuointeja. - oletvitunvammanen
Opettaa kirjottamaan netissä valheita vai? Kohta tulen ja hakkaan sut pikkurillillä. Niin kova olen.
Päähäs oot tatuoinut kivan sanan. Harmi et siinäki on kirjotusvirhe. - kaikistakovin
Kyllä sulla niitä virheitä on. Kun kirjotit että tatuoitunq päöllä...
Itse sinä valheita kirjotat. Jos mä kerron että hommatkaa tatuointeja, niin mikä vale se nyt on? Ei mikää.
Toisaalta herättäähän tatuoinnit kateutta, koska niistä tulee vankila mieleen ja moni kadehtii kun ei ite ole ollu vankilas.
Esimerkiksi sinä, kun olet työtön apukoulun käynyt. - kaikistakovin
Jos et satu tietää... tai no mistä tietäisitkään, kun asut peräkammaris, etkä liiku missään, että Voikkaalta mannet lähtivät karkuun isoja treenattuja, lihaksikkaita ja tatuoituja vankilakundeja.
Tatuoinnit kertovat, että kuulut kovempaan porukkaa. Et voi pitää edes rikolliseksi luokiteltujen jengejen liivejä kylillä, jos et omista tatuointeja.
Kuten itse olen teettänyt monen eri porukan tunnuksilla liivit, ja sen huomaa kun tilaa tulee tiskillä jne. - tatuoinnit
on ihan sieltä syvältä.on vähän kuin nämä fitnes hömpät.
kireet pohkeet ja tyhjä pää.jne.
- suhteetvoitattu
Jos ei mieheltä löydy tatuointeja, on täysin pelle ja yhteiskunnan orja ja pummi. Myöskin pelkuri. Tatuoinnit kertovat että on linnasuhteet, yläluokassa.
Voimaa ja tatuointii.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1762135
Törkeä eläinsuojelurikos Sonkajärvellä
Pohjois-Savossa Sonkajärvellä noin 40 kissaa ja reilut 10 koiraa on jouduttu lopettamaan kaltoinkohtelun vuoksi, kertoo381483Jotkut ihmiset pelkäävät syöpää sairastavaa
On hauskaa, kun kertoo jollekin, että "minulla on syöpä". Jotkut käyttäytyvät kuin se olisi tarttuva tauti. Eivät uskall1321174Se ei ihan oikeasti vaatisi kuin yhden
Tekstiviestin... Jos rakastat minua vielä toivoisin että laittaisit minulle viestiä. Rakastatko? Oletko oikeasti niin pe56932- 55866
Lavrov suivaantui Stubbille perustellusti.
Lavrov perusteli suivaantumistaan tosiasioilla Suomen tarinasta sotiemme jälkeen, tutkija Tynkkynen ja pankkihenkilö Sol252845Kääminsä polttanut taksi suomussalmella
Vieläkö sillä hermonsa menettäneellä hulluja ylinopeuksia ajavalla asiakkaansa haukkuvalla( jos ajat paska kyydin hänen20802Jorma Uotinen avaa sanaisen arkkunsa TTK-miesparista ja koko uudistuksesta: "Sehän on..."
Tanssii Tähtien Kanssa -parketilla nähdään ensimmäistä kertaa Suomessa tanssiparina miespari kauden alusta asti. Mikko S18735Aina ku nään sun kuvan
Tekis mieli kirjoittaa viesti: Moi kulta, on ikävä❣️🤗 ihan noin vain, lyhyt ja ytimekäs 😁🤭58733Sukupuolia on vain kaksi- kohukassista tuli kova tuomio perheenisälle oikeudessa.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/4d4db0d9-4dda-4ba6-a699-25d725683ad6 Miten näin normaalista kassissa olevasta tekstis202679