Teimme tammi-helmikuun vaihteessa matkan Arabiemirikuntaan.
Matkan kesto oli 8 vuorokautta ja yövyimme kolmessa eri hotellissa.
Hotellit olivat siistejä, ruoka oli hyvää ja palvelu pelasi. Retket olivat mielenkiintoisia. Mielestäni matkan hinta/laatusuhde oli kohdillaan.
Olemme aimmin olleet TTS Travelin Turkinmatkalla, joka oli myös mielestämme oikein hyvä matka.
TTS Travelin matka Abu Dhabi ja Dubai
7
1130
Vastaukset
- Kamuska
Pitänee korjata tuo matkatoimiston nimi TSS Travel
- prosessix
TSS DUBAI: Miten lennot, vaihdot ja jatkolennot sujui? MENO: Saitteko lämpimän ruuan sekä lennolla Istanbuliin että jatkolennolla Abu Dhabiin? PALUU: Oliko ruoka myös molemmissa yöllä tapahtuvissa lennoissa Abu-Istanbul ja Istabul-Hki?
Millainen opas oli? painostiko hän ostamaan retkiä tai koruja yms.? Selvisittekö hyvin pakkomyyntipaikoista koru-nahka-matto? Millä tavalla kultakauppias yritti pakollisella tehdasvierailulla myydä? ostoko joku jotain?
Saako viimeissä Ajaman hotellissa pitää huonettaan pidempään, jos lähtö Suomeen on vasta puolen yön jälkeen? - kipakka2018
Lähdöss syyskuussa, kerron sitten kun palaamme.
Me olemme olleet Turkin amtkalla, ja emme voi haukkua yhtään, kaikki pelasi...kulki vaan oppaan persääs. Hieno reissu pilkkahintaan. Me oltiin tällä reissulla helmikuussa 2017 :) Voin vastailla, jos kysyttävää.
- zippy
KYSYTTÄVÄÄ: miten retket sopivat kiireiseen hotellien vaihtoon? Ja ehtikö hotelleista nauttia altaalla ja minkälainen oli ravintolapalvelut niissä?
- Anonyymi
Ei kerinny. Pisnes perustuu pakkomyyntiin..
- Anonyymi
Hyvin kerkes, kun ei ottanut retkiä laisinkaan. Kiertelimme omatoimisesti, sillon, kun halusimme . Nautimme joka päivä dubain rannoista ja uima-altaista. Edullinen pakettimatka hyvine hotelleineen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Jos nainen harrastaa seksiä
Useiden kanssa, miten se eroaa miesten mielestä siitä, jos miehellä on ollut useita s kumppaneita? Oletan että kaikki mi3563756Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun232459Pihlaja-puulle
Illat on mulle pahimpia. En tiiä miks se olis vaan parasta yöstä toiseen nukkua sun kanssa ja herätä sun kasvoihin. Jos152010Päivieni piristys, missä olet?
Toit iloa ja valoa mun elämään ☀️ Nyt mennyt kohta viikko ettei ole nähty. Kaipaan nähdä sua silti ja pelkään vaikka tei141665Kova karman laki
Karman lain kautta pahantekijä tehdessään pahaa toteuttaa koston ja rangaistuksen sille jolle pahaa on tehty. Tämä tarko4191574Kysymys Kuhmolaisille
Hei. Olen 32 vuotias nainen ja muutin Kuhmoon noin 12 vuotta sitten. Mutta nyt täytyy ihmetellä ihan ääneen että onhan t471562Savimajasta lääketieteen tohtoriksi - ja ei tikkua ristiin
”Jos ihminen muuttaa savimajasta tänne kerrostaloon länsimaisen elintason piiriin ilman että tarvitsee panna tikkua rist2901510- 171334
Olen valtavan ihastunut
Yritin sen sinulle viime viikolla kertoa, mutta liikaa muuttujia ja isoja tunteita, niin en kyllä ollut kovin selkeä.631136- 201091