Minulla on puhelinmodeemi ja Elisan nettikaista. Yhteys ei ole toiminut kuukausiin normaalisti, vaan se katkeilee kaiken aikaa ja ehkä pari kertaa viikossa pysyy päällä tunnin pari. Olen soittanut Elisalle, mutta heidän ohjeensa eivät ole auttaneet eli olen tarkistanut virukset, nopeuden ja kokeillut suoraa yhteyttä ilman puhelinta pistokkeessa. Yhteys katkeilee ja aika usein tulee teksti YHTEYDEN MUODOSTAMINEN EI ONNISTU. Mistä tuolainen teksti voi johtua? Onko yhteyden asetuksissa jotain vikaa? Pahinta on, että kone jumittuu aika usein yrittäessään yhteyttä. Mitä pitäisi tehdä?
Yhteyden muodostaminen ei onnistu.
Neuvoton
3403
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Meidän suvulla oli ennen laajakaistaa ilmainen SurfEu, nykyinen Tiscali. Kun sen sai toimimaan, ei siinä suurempia ongelmia ollut. Onhan niitä muitakin, mutta kokemuksia niistä ei tarvinnut hankkia.
Laajakaistatkin halpenevat ja nopeutuvat kaiken aikaa.
Meidän suvussamme ennen laajakaistaa oli ilmainen SurfEu, nykyinen Tiscali. On niitä muitakin ilmaisia, mutta niistä ei tarvinnut kokemuksia hankkia.
Laajakaistahinnat laskevat ja nopeudet nousevat kaiken aikaa.
Ehkä operaattorin vaihto auttaa!
Itse olen avittanut kaveria kolmatta viikkoa saadaksemme Elisa laajakaistan käyntiin !
Missään ei ole vikaa,yhteys vain ei toimi,asentajaa ei ole näkynyt.
Niin mikä yhteyksesi oli , Elisan nettikaista ?
Menee vaikka tänne luukkuun ja kirjaudu
käyttäjäksi jospa tilanne muuttuisi.
Tottahan ne Elisalla kuittaavat jotta vika on sinun laitteessasi.
http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=108&conference=4500000000000301&posting=22000000006344863#22000000006344863