En tiiä kuuluks tää tänne mut varmaa.Eli mulla on poikaystävä joka asuu eri kaupungis ja mä tykkään yhest toisesta ni miten voin jätää mun poikaystävän ja siis me ei ees nähä koskaa joten en voi sanoo kasvotusten sitä juttuu ja pelkään kans et jos jätän sen ni sit se kertoo juttui muille mitä mä oon kertonu sille jotka on aika sillee ns salaisii
Miten voin jättää poikaystävän
Enmämuista
10269
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
On se elämä vaan niin rankkaa
Niin on. Sillä oli niin pieni pippelikin.
Miten voi seurustella koskaan näkemättä? This is a whole new level of pathetic.
Itse olet pantomiimi.
Miks sä jätä viestei mun nimel hei oikeest onko joku ongelma
Aloittaja, rekkaa sun nimi nii sit toi ei voi käyttää sitä.
Hei oikeest hei mä oon ihan sekasi hei
hei älä viestei hei mul oikeest ongelma hei liikaa sieniä hei
Hankalaa on, mutta sanot vaan miten asia on. Turha sitä on kierrellä ja kaarrella. Ei sun ehkä välttämättä tarvii siitä toisesta pojasta kertoa, mutta sanot vaikka, että sulla ei oo enää oikein tunteita ja näin. On muute aika outoa, että ette näe koskaan, voiko sitä oikeastaan edes seurusteluksi sanoa? Ja harvinaisen paska tyyppi, jos kertoo sun asioita eteenpäin. Sitte on kyllä hyväki, että toi teiän epämääränen "seurustelu" loppuu, jos se tyyppu kerta on tollanen. Sitte sun pitää vaa kestää se, mieluummin lähteä, ku jäädä tollaseen. Aika sekava tilanne. En osaa mitään parempaa sanoa. Toivottavasti sun tilanne ratkeaa jotenkin.
Uskon, että helpoimmin teet sen, kun sanot asiat niin kuin ne ovat, etkä ruea kiertelemään totuutta. Kaukosuhteet ovat aika hankalia, varsinkin nuorella iällä, kun ei voi tehdä ihan mitä haluaa, eli esim. lähteä käymään heti toisella paikkakunnalla. Ette ole koskaan tavanneet, jos oikein tekstistäsi ymmärsin? Mielestäni se on hieman outoa, mutta ei kai sille voi mitään. Savoit myös, että pelkäät, että hän kestoisi asioita muille. Itse olen sitä mieltä, että sinun olisi pitänyt harkita suhteenne aloittamista vähän kauemmin, mutta ne usko että hän kertoisi, mitä hän sillä voittaisi. Ei mitään, jos järjellä ajattelee.
Tämä tuli kuukausi myöhässä, joten en usko että siitä onenää kauheasti apua, mutta kuitenkin.
Onnea sinulle!