Missä kannattaa käydä? Matka-aika kaksi päivää helmikuussa. Onko eläintarhassa talvella kannattavaa käydä? Parhaat ruokapaikat ja kaupat?
Lapsiperheen Gdanskin matka
3
277
Vastaukset
- Maaliskuunalussa
Samat mietteet täälläkin...mm. pyöriikö se maailmanpyörä talvisaikaan Gdanskissa ?
- Parikertaakäynyt
Kaksi päivää on aika lyhyt aika nähdä paljoa. Gdanskin lähellä on isohko outlet-ostoskeskus, jonne kannattaa mennä ja kompleksin vieressä on Carrefour (meno taksilla). Ostareita on Gdanskissa pari ja isompi on hieman Sopottiin päin (ratikalla rautatieaseman edestä). Sopot on ihan vieressä ja junalla sinne. Talvella Sopotissa on varmaan aika hiljaista. Sopotissa on kompaktin kokoinen vesipuisto. Eläintarhasta en osaa sanoa talvella, samalla junalla pääsee aika lähelle kuin Sopottiin, eli zoo on Sopotin ja Gdanskin lähellä. Ehkä helpointa syömiseen on löytää laadukkaampi paikka Gdanskin kuuluisan nosturin lähistöltä paikka, joen varresta.
- 4twc
Miksi taksilla?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua
Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä841626Euroopan lämpöennätys, 48,8, astetta, on mitattu Italian Sisiliassa
Joko hitaampikin ymmärtää. Se on aivan liikaa. Ilmastonmuutos on totta Euroopassakin.2691541Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava2701276Martina lähdössä Ibizalle
Eikä Eskokaan tiennyt matkasta. Nyt ollaan jännän äärellä.1691252- 56867
- 66844
Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em64837Miksi mies tuntee näin?
Eli olen mies ja ihastuin naiseen. Tykkään hänestä ja koskaan hän ei ole ollut minulle ilkeä. Silti ajoittain tunnen kui40821- 40817
Se nainen näyttää hyvältä vaikka painaisi 150kg
parempi vaan jos on vähän muhkeammassa kunnossa 🤤44781