Ystävänpäiväksi

Oisko kenelläkään hyviä ehdotuksia mitä voisin antaa poikaystävälleni lahjaksi ystävänpäivänä?? Jotain omalaatuista. Ei tarvitse olla isoa, mutta olisi kiva antaa jotain joka saa varmasti hymyn huulille :) Ollaan oltu yhdessä kohta kaksi vuotta. Hän on minulle todella tärkeä ja rakas! Joten lahjan pitäisi olla jotain erityistä. Kiitos neuvoista! :)

4

1101

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • tarja

      kahvimuki...

    • lucy

      mulla on sama "ongelma"... jotenkin tahtoisin poikaystävääni muistaa, mutta miten? sen pitäisi olla jotain mikä kertoo välittämisestä ja rakkaudesta. karkkia se ei syö, uusilla alusvaatteilla yllätin sen vasta äskettäin, pehmolelut on ehdoton ei, enkä ole mikään hyvä ruoanlaittajakaan. harkitsen kehystettyä kuvaa itsestäni (mahd. jollain noloilla "i love you"-teksteillä), mutta sekin vaikuttaa jotenkin liian a) teiniltä ja b) itserakkaalta. olisin älyttömän kiitollinen vinkeistä myös minä.

      • tässä yhtenä ystävänpäivänä..

        ostin kaupasta 4 siideriä,liotin pulloja vedessä että sain etiketin irtoomaan, vesiväreilin vaaleanpunaisia sydämiä paperille, leikkasin irti, kirjotin sydämiin jotain ihania asioita poikaystävästäni ja lupauksia esim.illasta. sitten laitoin ne läpinäkyvällä kontaktimuovilla pulloihin kiinni ja maalasin korkit vaaleanpunaisiksi(vähän hankalaa kun pulloja ei voi avata, mutta onnistuu!)osasi poikaystävä arvostaa kun näki että olin nähnyt vaivaa.ja kaikki miehet ny alkoholista pitää!!annoin myös sitte jotain turhaa tiimari rojuu lisäks...kommentoikaa ideaa!


      • tässä yhtenä ystävänpäivänä.. kirjoitti:

        ostin kaupasta 4 siideriä,liotin pulloja vedessä että sain etiketin irtoomaan, vesiväreilin vaaleanpunaisia sydämiä paperille, leikkasin irti, kirjotin sydämiin jotain ihania asioita poikaystävästäni ja lupauksia esim.illasta. sitten laitoin ne läpinäkyvällä kontaktimuovilla pulloihin kiinni ja maalasin korkit vaaleanpunaisiksi(vähän hankalaa kun pulloja ei voi avata, mutta onnistuu!)osasi poikaystävä arvostaa kun näki että olin nähnyt vaivaa.ja kaikki miehet ny alkoholista pitää!!annoin myös sitte jotain turhaa tiimari rojuu lisäks...kommentoikaa ideaa!

        Kiva ehdotus :) Tosin en oikein tiedä mikä siideri olisi mieluista kun poikaystävä ei juo yleensä kuin saunakaljan... Toi muki on myös kiva ehdotus. Jos ostais sellaisen tosi ison aamukahvimukin :) Voisin vaikka itse maalata sellaisen ja lasittaa uunissa. Sitten se ainakin olisi ihan uniikki :)

        Ajattelin myös tulostaa ensimmäisen sähköpostin jonka sain häneltä kun aloimme seurustelemaan ja kiinnittää sen itsetekemään korttiin. Se on niin suloinen viesti :)

        Mutta kiitos kamalasti vinkeistä! :)


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Missä kokoomuksen naiset?

      Hähmäistä ukkotarinaa kuultu koko viikonloppu. Kukaan ei ole kokoomuksessa edes yrittänyt pitää naisten puolta. Jopa
      Maailman menoa
      20
      3247
    2. Finland is now Petter place

      Audin B-ryhmän ralliautolla saatiin kansa voimaan hyvin. Kiitos kokoomus huumoripläjäyksestä.
      Maailman menoa
      16
      2229
    3. Ilman Stadia Suomessa ei olisi kunnon lihajalosteita

      HK, Helsingin makkaratehdas, Votkin, mitä näitä nyt onkaan. Böndellä ei ole kunnollisia jalostajia.
      Maailman menoa
      129
      1857
    4. Huomasitko? Tidjan Ban tyttöystävä paljastui - Tuttu kohutusta rakkausrealitystä

      Ban tyttöystävä on Kolmiodraama-realityn Heidi Kytö. Ba ja Kytö kertoivat maaliskuussa 2026 somessa, että he ovat seurus
      Suomalaiset julkkikset
      10
      1226
    5. Alkuperäinen Jeesuksen antama kastekäsky on Matteuksen evankeliumissa

      Matt.28:16-20 16 Ja ne yksitoista opetuslasta vaelsivat Galileaan sille vuorelle, jonne Jeesus oli käskenyt heidän menn
      Kaste
      163
      1127
    6. Vilpitön totuudenetsiä löytää totuuden kasteesta.

      Nykyaikana on niin paljon tietoa saatavilla että vilpitön totuudenetsiä löytää totuuden myös kristillisestä kasteesta. R
      Kaste
      450
      1012
    7. Pistä joku tunniste vuosien takaa

      Meidän välillä. Naiselta pyydän.
      Ikävä
      37
      862
    8. Pidätkö vielä elämäsi

      Rakkautena minua
      Ikävä
      54
      778
    9. Mietin tässä yhtä kysymystä

      Pysyisitkö minun kävelytahdissa mukana?
      Ikävä
      67
      721
    10. Toivon että kuulut elämääni

      Mutta aika näyttää miten läheisesti. Lupaan kertoa jossain sivulauseessa, kun muutan paikkaa.
      Ikävä
      30
      705
    Aihe