Suomalainen koulu

Ainapaikatloppu

Hei
Kuinka olette hoitaneet oppivelvollisuuden ala-aste ikäisiltä kun ei koulupaikka irtoa milläään lapselle? Hieman arveluttaa laittaa paikalliseen kouluun lasta 2. Luokalle tyttöä joka muutenkin ujo. Oisko kotiopetukseen kiinnostunutta ottajaa josko irtoaisi sitten paikka kevääksi tai ensi vuodeksi vai kuinka olette asian hoitaneet. Vanhemmat töissä.

6

489

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Ajoissailmoittautunut

      Olisitte ilmoittaneet ajoissa. Ei ulkomailla olevalla koululla ole pakko ottaa ketään jos tilaa ei ole tai tarvittavat dokumentit ei ole kunnossa.

    • Ainapaikatloppu

      No voi jumalauta, tämäkin homma meni sitten ihan reisille...

    • Apkyselijä

      Dokumentit kunnossa ja työpaikka varmistui juuri niin vaikea ilmoittaa aikasemmin kun ei tiennyt koko vapaasta paikasta. Miten olette hoitaneet kotiopetuksen jotka paikkaa eivät saaneet? Käsitin että moni jäi koulun ulkopuolellle.

      • Ajoissaliikkeellä

        Paska säkä omille lapsille on aina paikka ollut kun on ajoissa ilmittanut. Perua voi aina stupid!


    • LatuLiisa

      kotikoulu skandinaavinen koulu englantilainen koulu kansainvälinen koulu... on noita. aurinkorannikon suomalainen koulu on erittäin tasokas ja siksi sinne haluaa satoja lapsia heti kun haku alkaa en ihmettele. ikävä kyllä kaikki ei ilmeisesti mahtuneet. ehkä tulee peruutuspaikkoja? onhan siellä kuitenkin yli 300 ja varmasti tilanteet ihmisillä muuttuvat

      kannattaa myös olla tästä aiheesta hieman varuillaan täällä olevien juttujen perusteella sillä muutama sieltä potkut saanut levittelee katkerana valeita tällä palstalla. lähinnä siis koulua syytellen turhaan. jos olisi jotain todellista aihetta menisi varmaan poliisille tms säälittää raukat mutta saivat mitä kuuluu

    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitkä asiat

      tekevät vaikeaksi kohdata kaivattusi?
      Ikävä
      73
      853
    2. Miltä se tuntuu

      Miltä se tuntuu havahtua, että on ollut ihmistä kohtaan, joka on rakastanut ja varjellut, täysi m*lkku? Vai havahtuuko s
      Ikävä
      104
      708
    3. 35
      577
    4. Pidit itseäsi liian

      Vanhana minulle? Niinkö?
      Ikävä
      40
      575
    5. En mahda sille mitään

      Olet ihanin ja tykkään sinusta todella paljon.
      Ikävä
      29
      572
    6. Haluaisitko oikeasti

      Vakavampaa välillemme vai tämäkö riittää
      Ikävä
      46
      570
    7. Rakas

      Eihän se tietysti minulle kuulu, mutta missä sinä olet? 😠
      Ikävä
      33
      559
    8. Joko olet luovuttanut

      Mun suhteen?
      Ikävä
      50
      540
    9. Mitä se olisi

      Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?
      Ikävä
      34
      537
    10. Sinunkin pitää jättää

      Se kaivattusi rauhaan.
      Ikävä
      35
      464
    Aihe