Oon lukenut näitä juttuja täältä keskustelusta,niin hmettelenpä vaan..Onko teillä kellään hyvin asiat?Ihmisiä jatkuvasti vaan haukutaan,vaikkei varmaan tiedä kuin nimen tästä henkilöstä ja ulkonäön.Hyvin osaatte kyllä arvostella.Peili on myös teillä niin voitte tsekata sinne myös itse ja kysyä,että millainen ihminen olen oikeasti.Yleisesti kehdataan laittaa ihmisistä ja vielä nimillä.Tollaisten pitäisi muuttaa koko paikkakunnalta pois,kun teillä ei oo mitään järkevää asiaa.
Ihme porukkaa tässä sivustolla
daalia24
7290
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Kerrankin asiallinen viesti täällä. Se on helppoa aina nimimerkin takaa huudella mitä lystää, mutta yhdelläkään näistä huutelijoista ei olisi koskaan munaa sanoa kommenttejaan kasvotusten. Säälittävää oman alhaisen itsetunnon pönkittämistä monella, valitettavasti.
Tälläkin palstalla monen viestin ja viestiketjun kohdalla täyttyy kunnianloukkauksen määritelmä ja itseasiassa aika monen viestin jälkeen onkin poliisi puuttunut asiaan sekä menty oikeuteen asti. Toivottavasti ihmiset joskus oppisivat, että kritisoida toki saa mutta asiallisesti ja faktapohjalta.
ps. IP-osoitteenne kautta selviää, keitä kirjoittajat ovat vaikka kuinka nimimerkin taakse piiloudutaan ;)
Repaid liittymä niin otappa selville ip. osoite, samaten voin kertoa sen , että ip. osoitteen voi muuttaa ja salata , vain vakavissa rikoksissa se jäljitetään jos voidaan.
Hah! Otapa asioista pikkasen enemmän selvää. Suomi24 ja Ylilaudan opit eivät näköjään ole aivan kohdillaan ;)
Miten jäljität prepaid liittymän ja liittymän jossa esim. ip osoiten on Kanadassa tai Yhdysvalloissa ? Bittimonille tehtävä .
Kyllä ne pystyy jäljittämään , mutta et sitä kirjoittajaa tai käyttäjää saa selville , vaikka saisikin ei sitä pystytä todistamaan kuka käytti ja milloin.
Minkähän takia ketjun aloittaja on kirjoittanut nimimerkillä, no siksi kun se on mahdollista.
Siksihän kai nämä sivut on olemassa, että voi jotain sentään kirjoittaa. Ei näissä juuri kenenkään nimiä näy mainittavan, sehän ei ole soveliastakaan. Kyllähän ihmiset puhuvatkin niin paljon paskaa toisista, mutta onko sekään oikein? Vieläpä,selän takana. Se vasta kieroa onkin. Täällä voi itse käydä oikaisemassa itseään koskevat jutut, jos ne ei ole totta.