Katsastuksessa tuli korjauskehotus: ohjauslukko ei toimi. Tuollaista ei ole koskaan aiemmin tullut. En ymmärrä autoista juuri mitään, edes sitä, mikä on ohjauslukko! Onko se ajonestoon liittyvä juttu? Miksi se pitää korjata ja paljonkohan korjaus maksaa?
Suuret kiitokset avusta jo etukäteen ja pahoittelut tyhmyydestäni :D
Fiat Punton ohjauslukko ei toimi
Blondixx
2
193
Vastaukset
- Korjauta
Virtalukossa on ohjauslukko. Virtalukko on se mihin työnnät avaimen ja käynnistät auton. Avaimen ollessa pois virtalukosta, rattia kääntämällä ohjauslukko menee päälle. Ohjauslukon kuuluu toimia katsastus sääntöjen vuoksi, on tavallaan ajonesto auton varkaalle. Varaosa työt ei hajuakaan mitä maksaa, kysymällä korjaamosta selviää.
- junttilas
Onhan siinää ajonesto, vittuu sitä kukaan varasta!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kumpi vetoaa enemmän sinuun
Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?921836- 851282
- 1101133
- 761017
- 105919
Okei nyt mä ymmärrän
Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘57853- 36762
- 47761
Olen huolissani
Että joku päivä ihastut/rakastut siskooni. Ja itseasiassa haluaisin, ettei hän olisi mitenkään sinun tyyppiäsi ja pitäis48711- 33683