KansalaistenYhdenvertaisuusJaOikeusTurvallisuuteen

AntiSaatana

Suomen korruptoituneisuuden naisten ei-kansalaisuudesta-Lain-edessä ja yhdenvertaisuuslain kumoaminen (samojen korruptoituneiden käsistä, jotka haluavat maahan täyden muslimi-lain tyttöjä ja naisia kohtaan) on Salaliitto, joka toimii KAIKKIA julkituotuja säädöksiä vastaan.


Suomi ja Euroopan Unioni rikkovat yhteisiä, sekä yksittäisiä lakeja salliessaan ihmiskauppaan, raiskauksiin, silpomisiin (kidutus, murha, kidutus, raiskaus,.), ym., syyllistyneitä miehiä Suomen(-kin) rajojen yli. Tilanne ei koskaan olisi sama, mikäli aikuinen mies olisi invaasion alla!
Ikään kuin ei omien kansalaisten/ihmiskauppiaiden kanssa olisi tekemistä ( venäläisten), niin tieten tahtoen halutaan ottaa vielä tilastoitujen ihmiskauppiaidenkin edustajia "pitämään uhreistaan jöötä" ja antamaan alkuperäisväestölle lisä-valtaa puolta väestöä kohtaan, joka toisi lisä-pontta myös koko Maailman valloittamiseen "nais-totuuden" ollen "pois jaloista".

Suomen korruptoituneisuus on aina ollut selvä mm. raiskaustuomioissa EU:n häpeä-maana, mutta hyvin on EU:kin todistanut korruptiotaan PAKKO-poistamalla hunnut musliminaisilta ja pakottamalla heidät takaisin hellan ja nyrkin väliin. - Ja mikäs taas erikoista: naimakaupan turvin toimivat ihmiskauppiaat eivät sanktioita saa - saati kieltoa maahan tulolle!

Turvapaikat EIVÄT kuulu uhreuden aiheuttajille (kukaan ei halua olla uhri, mutta SE ei muuta faktoja)!


37 §
Käännyttämisen perusteet
Ulkomaalainen voidaan käännyttää, jos:
1) hän ei täytä 8 §:ssä säädettyjä maahantulon edellytyksiä;
2) hänellä ei ole vaadittavaa työlupaa;
3) hän kieltäytyy antamasta passintarkastuksessa tarpeellisia tietoja henkilöllisyydestään tai matkastaan taikka antaa tahallansa näitä koskevia vääriä tietoja;
4) hänen voidaan perustellusti epäillä hankkivan tuloja epärehellisin keinoin tai myyvän seksuaalipalveluja;
5) hänen voidaan tuomitun vapausrangaistuksen perusteella tai muutoin perustellusti olettaa syyllistyvän Suomessa tai muussa pohjoismaassa rikokseen, josta on säädetty ankarampi rangaistus kuin yksi vuosi vankeutta; tai
6) hänen voidaan aikaisemman toimintansa perusteella tai muutoin perustellusti olettaa ryhtyvän Suomessa sabotaasiin, vakoiluun, laittomaan tiedustelutoimintaan tai Suomen suhteita vieraaseen valtioon vaarantavaan toimintaan.
Käännyttää voidaan myös ulkomaalainen, jonka oleskelun jatkaminen maassa edellyttäisi oleskelulupaa mutta jolle sitä ei ole myönnetty.
Ulkomaalaisen, jolla on Euroopan talousalueesta tehtyyn sopimukseen perustuva oleskeluoikeus, saa käännyttää vain yleiseen järjestykseen ja «turvallisuuteen» sekä kansanterveyteen perustuvasta syystä.

1

102

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • AntiSaatana

      7 §
      «Oikeus» elämään sekä henkilökohtaiseen vapauteen ja koskemattomuuteen
      Jokaisella on «oikeus» elämään sekä henkilökohtaiseen vapauteen, koskemattomuuteen ja «turvallisuuteen».
      Ketään ei saa tuomita kuolemaan, kiduttaa eikä muutoinkaan kohdella ihmisarvoa loukkaavasti.
      Henkilökohtaiseen koskemattomuuteen ei saa puuttua eikä vapautta riistää mielivaltaisesti eikä ilman laissa säädettyä perustetta. Rangaistuksen, joka sisältää vapaudenmenetyksen, määrää tuomioistuin. Muun vapaudenmenetyksen laillisuus voidaan saattaa tuomioistuimen tutkittavaksi. Vapautensa menettäneen oikeudet turvataan lailla.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miksi persuilla ei ole firmoja?

      Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?
      Maailman menoa
      82
      7076
    2. Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015

      Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit
      Maailman menoa
      26
      7043
    3. Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan

      Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k
      Maailman menoa
      106
      6143
    4. Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä

      Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?
      Maailman menoa
      45
      5394
    5. Miksette persut irtisanoudu Kirkin lausunnoista?

      Kirkhän muun muassa vaati raiskattuja naisia pidättäytymään abortista ja vaimoja alistumaan aviomiestensä tahtoon. Mik
      Maailman menoa
      84
      5228
    6. Demarikultin uhri kertoo

      Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa
      Maailman menoa
      60
      5173
    7. Miksi vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa?

      Vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa joka työllistäisi ihmisiä. Miksi? No siksi, että jos vasemmistolainen perus
      Maailman menoa
      40
      5098
    8. Sanna valittiin Euroopan huonoimmaksi pääministeriksi

      Sannan kaudella Suomi oli ainut maa missä bkt laski. Kannattaa huomata, että luvut valitsi Sannan huonoimmaksi. Ihmiset
      Maailman menoa
      27
      4585
    9. Purran vuoro kiihoittua Lepomäen sääristä

      "Ulkoministeri Elina sanoo, ettei muuta pukeutumistaan sen mukaan, kenet tapaa, ja että hän ei suostuisi peittämään kasv
      Maailman menoa
      16
      3457
    10. Vasemmistolaiset paskat eivät nousseet seisomaan kun Akaan kaupunginvaltuusto

      vietti hiljaisen hetken Charlie Kirkin muistoksi https://www.aamulehti.fi/uutiset/art-2000011523016.html
      Maailman menoa
      300
      3370
    Aihe