Tänään on 12 suomalaista urheilijaa näytön paikalla naisten ja miesten hiihdoissa sekä mäkihypyssä. Janne Ahoselta odotan paljon, oli sen oloinen karsinnoissa että on kova mitalin nälkä. Uskaltaisikohan veikata. Minulla on hytinä että joka lajista tänään tulee mitali. Väriä en ennustele. Peukut pystyyn ja töllön eteen tsemppaamaan !
Aukeaako mitalitili Lahdessa
urheilu.hullu
22176
2Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 22
Vanhimmat
Tietysti mitali olisi hienoa, voi tulla, yhtä hyvin jää tulematta,
Norjalaisten dopingit menneet pieleen, nyt muillakin mahdollisuuksia mitaleille. Krista tuo mitalin, niin veikkaan.
Arvasin, Krista sai hopeaa ! Upeaa Krista, nyt aukesi mitalitili. Keitän kakkukahveet !!
Tai jos käy samoin kuin hemohes aikoina
Tärkeintähän on rehti kilpailu , ei ne mitalit.
Janne Ahosella puutteita tekniikassa. Liian vanhakin jo tähän lajiin. Harvoin paluu noin pitkän tauon jälkeen onnistuu.
Ihan totta. Paitsi että oli porukan paras. Se nyt tietenkään ei ole mainitsemisen arvoista.
Kohtahan joukkoon tulee Toni Nieminenkin, kun hänen raha-asiansa on saatu kuntoon. Joku lahjoitti hänelle 300€ hyppylisenssin ostamista varten. Ihan oli lehdessä uutinen Tonin hyvästä onnesta.
Ei vaikuta meikäläisen päivään mitalisaaliit.Ulkoilutan itseäni sekä koiraani.
Samoin, sohvaperunat saa kiksejä kun muut reuhtoo räkä poskella ladulla.
Nyt alkoi oikein urheilujuhla, Krista Pärmäkoski VOITTI hopeaa. Onnea Krista ja onnea Suomi !!!
Norjalaiset saisivat hiihtää omassa sarjassaan.
Nii Jörgen taitaa voittaa tulevat, Kristalla mahdollisuus vielä pariin.
Miesten hiihtäjät saaneet viimeisen voitelun..
Krista Pärmäkosken mies valmentaa vaimoaan. Antoi varmasti eilen illalla voitelun .
Mikä ihme tämä valehiihtäjä Solana ?
Taitaa olla turvapaikanhakija tämä Solana. Hänelle on kerätty jo iso avustussumma.
Linnanjuhlat odottaa kun tehdään selvästi mamu maskottia Suomelle.
Päinvastoin. Venezuelalainen Adrian Solana keräsi rahaa suomalaisille jonkunlaisilla tiedotustilaisuuksillaan.
Kohta varmaan hyppää isosta mäestä. Nykypäivän Edwards, Lentävä Britti.
Hemohes tuli heti mieleen kun norjalainen kaatui eilen hiihdossa.
Mitä pahaa se Aikku teki, kun joutui hyllylle ?
Onkohan suomi oppinut mitään aikoinaan kun oli hemohes jupakka. Toivottavasti ei taas tule käryjä...
Mietityttää vaan miten norjalainen kaatui eilen? Entäpä jos sai vihiä ettei kannata päästä mitaleille...
Marit Björgen voitti ylivoimaisesti naisten 10 km. Hän oli uutisen mukaan hyvin hermostunut ennen starttia, miksihän. Suomen Kerttu ja Krista kuudes ja seitsemäs. Taas jaettiin mitalit etukäteen, näin aina käykäykäy.