Olen täysin säälittävä, joten etköhän ole saanut kostosi moninkertaisena.. Tästä ei voi paljon enempää pohjamutiin vajota eikä olo paljoa huonontua enempää.. Olen ollut kertakaikkisen nolo. En tiedä miten selviän tästä jatkuvasta pilkasta.. Ja nöyryytyksestäkin vielä.. Tunnen itseni kaiken lisäksi hyväksikäytetyksikin..
Ymmärrän että varmasti vihaat minua
15
520
Vastaukset
- Niinvihaankin
Ja tulen vihaamaan.
- Minäenainakaan
vihaa ketään, enkä ole myöskään kostanut kenellekään, enkä tavoittele tai haudo kostoa.
- M----A
Sama. En ymmärrä miksi vihata tai kostaa.
- Oletko__
Mies vai nainen
- Tiedäntuon
Transmies se on.
- Niinpäiväpaistaajälleen
Niin mikähän sua tosiaan vaivaa, kun noin tunnet? Kaipa sä itse vain tiedät mitä olet tehnyt ja tunnet sen mukaan, mutta kuvittelet vain toisen kostavan, pilkkaavan, nöyryyttävän ja sitä rataa... Otapa todellisuudesta kiinni ja juttele asiat halki, mitä se todellisuus tosiaan on hänen näkökannaltaan.
- sanonpavaan
Kyllä siellä aloituksessa taitaa se pilkkaaja kehitellä tänne ihan itse "syytä" pilkalle. Ikäänkuin kiusaaminen ja vainoaminen olis koskaan oikeutettua, ja vielä kiusatun mielestä.
- ikävä-tilanne
Miksi sinulla ei ole pokkaa puhua suoraan henkilön itsensä kanssa?? Tiedätkö todella mitä se toinen käy tunne tasolla läpi.
- kumpavoisikin
Toivon että voisinkin puhua. Se helpottaisi valtavasti mieltäni..
- väärinkäsityksienvälttäm
Tämä henkilö todennäköisesti tietää nämä asiat, paras olisi selvittää mahdollisimman pian.
- jaajaasamaarataa
väärinkäsityksienvälttäm kirjoitti:
Tämä henkilö todennäköisesti tietää nämä asiat, paras olisi selvittää mahdollisimman pian.
Aloitus on ihan varmasti sepustus.Nuota tuon tyyppisiä on täällä aiemminkin. Kirjoittaja on se kostaja, ja kirjoittaa aloituksen niinkuin kohde pitäisi vainoa jotenkin oikeutettuna.
- raeda
Sinun pitää selvittää nämä asiat mikä sinua vaivaa, ei kannata kantaa raskasta lastia.
Kostaminen ja vihaisena oleminen ei ole mistään kotoisin. Parempi sopia asiat ja kävellä hymyssä suin.
Leppoisaa lauantaita :)- Beibiii
No worries hunny, i kove u!
- pelienpelaaja
Kyllä voit.
Odota vain mun seuraava siirtoa tässä pelissä
Mhahaaahhaaaaaaa!
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1141259
Sinkkumiehet hukkaavat tärkeän ässän hihastaan kun
...eivät suostu kavereiksi naisten kanssa. Mikä voi olla heillä syynä? Hyväksyvät vain naisen, joka suorastaan anelee sa1221143- 1381013
Taitaa jäädä kotimaiset mansikat ostamatta
Kotimainen mansikka on niin kallista, että en ole vielä ainuttakana maistanut. Jos hinta pysyy näin korkealla niin tästä45975- 99853
"Kaikkien miesten asia" - kampanja on alkanut
Miehillä on naisiin kohdistuvan väkivallan lopettamisessa merkittävä rooli. Ei riitä, ettei itse tee väkivaltaa. Miesten317802Tiedät, että en voi enää laittaa viestiä
Aikaa kulunut. Eikä se näyttäisi enää luontevalta vastata näin pitkän ajan jälkeen. Tiedän myös, että sinä et enää lait82704Lautakunta käsittelee Iisalmen kulttuuri- ja vapaa-aikajohtajan virkasuhteen purkua koeajalla:
Lautakunta käsittelee Iisalmen kulttuuri- ja vapaa-aikajohtajan virkasuhteen purkua koeajalla: "Aina valinta ei mene nap54636Kun kohtaatte rakkauden, tarttukaa siihen
Toimisinko jälkiviisaana toisin? Varmasti. Vaikka silloin kuvittelin tekeväni, niin kuin on oikein. Mahdollisimman siist49619Lienee aika luopua siitä kaikesta
mitä meillä ikinä olikaan. Hassua, koska juuri mitään ei ole edes ollutkaan. En vaan jaksa tätä mahdotonta juttua enää j64592