Maikuli Monroen mulkosilmät

Onko joku sairaus vai jäikö silmät mulkoisksi kokkeilivekkuli-kaudelta?
171173
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 17

Vanhimmat

Muistaakseni hänellä on ollut kilpirauhasen liikatoiminta ja struuma, joka on leikattu. Nyt on vajaatoiminta. Liikatoiminta saattaa aiheuttaa tuon mulkosilmäisyyden.

Äänestä
  • Hmm. jep se selittäkin jatkuvan hiusten haromisen silmille,
    mut eihän nuo nyt pahasti vielä pullistuneet, josko ois sairaus
    hellittäny, hyväntuulinen kun äijä on.

    Äänestä

Mikellä on todettu silmäoireyhtymä nimeltään Basedowin tauti ja siitä toi silmien pullotus johtuu.
Ko. sairaudessa silmäkuoppaan kasvaa kudosta joka pakottaa silmämunan ulospäin.
Basedowin tauti voi myös aiheuttaa kilpirauhasen liikatoiminnan ja myös se pullistaa silmiä.

Äänestä

olkoot mikä pullistuma hyvänsä, siitä huolimatta Michael on huipputyyppi, ei koskaan ilkeile tai v.ittuile kellekään, avulias ja hyvätapainen.

Äänestä
  • Juuri näim.

    Äänestä

Kyse oli Maikulin mulkosilmistä. Ei luonneanalyysi. Onko vaikea hahmottaa asiasisältöä ja pysyä siinä. Mene siitä huolimatta paskajuttujesi kanssa vaikka persnuolentaan kun et muuta osaa. Maikuli Monroella on kauheat mulkosilmät.

Äänestä
  • Sinulla on selvästi kauhean pieni älykkyys, sen voi päätellä typeristä kirjoituksistasi.
    Mitä jos lapsonen tai lapsenmielinen menisit vielä pariksi vuodeksi kasvamaan äitisi viereen, ja kokeilisit palata sitten tänne järkevempien kirjoitusten kanssa?

    Äänestä

Mun muistin mukaan hänen isälläänkin silmät vähän pullotti, olisiko jokin sairaus suvussa.

Äänestä
  • Ei ollut, muistat väärin.

    Äänestä

  • Ok, sekoitin johonkin toiseen.

    Äänestä

AP:lla itsellä SianSilmät.

Äänestä
  • Miten täydellisellä persereiällä voi olla siansilmät?

    Äänestä

  • Persessilmä kirjoitti:

    Miten täydellisellä persereiällä voi olla siansilmät?

    Katso peiliin.

    Äänestä

Michaelilla on suuret ja pullottavat silmät.
Michael näyttää siltä kuin olisi kokoajan punnertamassa paskaa.

Äänestä

Taitaa olla ADHD:kin, puheesta ota selvää, ei pysy paikallaan. Lauseet jää kesken, sössöttää. Liikaa huumeita / synnynnäistä? Rasittavaa kuunnella.

Äänestä

Ihme ettei kukaan ole vielä lisauttanut tuota pelleä kupoliin

Äänestä
  • Sitä mäkin oon ihmetelllyt...

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Vekkulikokkeli kirjoitti:

Onko joku sairaus vai jäikö silmät mulkoisksi kokkeilivekkuli-kaudelta?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu