Voidetta loukatulle itsetunnolle

Eilen baarissa taas miehet piirittivät. Tanssin ja otin ilon irti siitä tunteesta, että mua halutaan. Yksikin SM-liigan lätkänpelaaja veti lähelleen ja vinkkas joukkuekavereilleen et tää on mun. Enpäs oo, tanssia voin, mutta that's all.
Ei liikuta. Se on niin tyhjää ja merkityksetöntä, en välitä juuri jutella, tanssin vaan.
Niin se menee aina. Ja mä mietin, et näkisitpä sä nyt mut, miten mua halutaan.
Sulle en ollut tarpeeksi. Se satutti, niihin haavoihin toisten katseet, sanat ja otteet on laiha lohtu.
Mutta ei mulla ole enää muutakaan.
9308
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Mulla oli tuo sama olo jonkun aikaa sitten. Torjuttu ja täysin olematon tyhjä fiilis.
Sitten lähdin baanalle ja parasta oli että sai naisten kanssa vain jutella. En mä kaipaa mitään persettä ja pissavehkeiden hieromista keskenään sinällään vaan sitä tunnetta että joku tulee vastaan ja ymmärtää.

Nyt eilinen tuntuu juuri siltä miltä pitääkin. Eiliseltä eikä joltakin jota jäädään jossittelemaan.

Äänestä

Olipa lapsellinen aloitus, korostaa kuinka halutaan. Eiköhän tuollaisille nuorille pelaajille kelpaa joku paikalle osuva. Itse olen osunut kerran paikkaan, jossa pesäpalloilijat juhlivat ja siellä oli yksi hyvin tunteikas hemmo.
Kun ei ihan nuorikaan enää ole niin nyt on kyllä enempi tyydyttävä tuollaisiin veteraaniurheilijoihin. Kyllä nekin voi vielä kunnossa olla.

Äänestä
  • Hmm. On varmaan pateettista kirjoittaa tuollaista kun kirjoitin, saati sitten ajatella. Just nyt vaan oon tilanteessa, että itsetunto on aika nollissa.
    Baari oli täynnä nättejä nuoria naisia ja tosi moni tuli tälle komeelle kaverille tekemään itseään tykö ( varmaan nosti vielä naisten halukkuutta kun ratkaisi eilisen pelin, muutenkin joukkueen paras pistemies.) Olihan se imartelevaa kun tällainen halusi olla mun kanssa. Mutta ei tosiaan kiinnosta päätyä jollekin yhen yön panoksi, ei kiitos.
    Teksistä saa kyllä minusta typerän kuvan. Ei se haittaa. Verbaalista oksentamista tää on vaan, ajatusten pyörittelyä.
    Se, kenestä välitän ei ollut mikään "Saan kenet vain" mies, vaan rehellinen, aito ja jalat maassa oleva tyyppi. Hänen kanssaan pystyi juttelemaan vaikeitakin juttuja ja tuntui, että ymmärsimme toisiamme. Kyllä meillä myös oli kemiaa, liikaakin. Aika paljon jäi puhumatta, kun se juttu päättyi. Ei sille tarinalle voinut alunperinkään antaa kovia kertoimia. Kaksi aivan erilaista ihmistä, eri elämäntilanteessa.

    Äänestä

  • Tämän kirjoitti luultavasti reilu 20 vuotias nainen, joka onnistunut itse pilaamaan mahdollisuutensa miesrintamalla... Sen verran huomion hakemista, että kyllä joku Seppo sinut elättää vielä.

    Äänestä

  • Uskomatonteksti kirjoitti:

    Tämän kirjoitti luultavasti reilu 20 vuotias nainen, joka onnistunut itse pilaamaan mahdollisuutensa miesrintamalla... Sen verran huomion hakemista, että kyllä joku Seppo sinut elättää vielä.

    Aika tylyä tekstiä sulta, anonyymi.. Ja pieleen meni kuvauksesi, iän suhteen ja muutenkin. :)
    Mutta ei mitään, ei haittaa.

    Äänestä

Voi että, aina ei saa mitä haluaa. Jos se yhtään lohduttaa, meitä on täällä samassa jamassa aika moni. Jos joku ei rakasta, niin ei rakasta. Ei hän tunteitaan voi siihen pakottaakaan.

Äänestä

Jos haluaa maineensa pilata, silloin kannattaa lähteä yhdenillan suhteisiin. Varmaa on että mukaan tahtojia on, mutta siihen se sitten jääkin.

Äänestä

Jaa, tämä olikin käänteinen! Olet mies ja kävit eilen naimassa naisia.

Mikä siinä on ettei yksi nainen riitä? Ehkä siksi tilanteesi on tuo!

Äänestä

Mitenkä muiden huomio tuo kenellekään parempaa oloa, jos joku tietty kiinnostaa ja johonkin tiettyyn on ihastunut. Eikä sillä varmaan ole väliä millainen tai mitä se toinen työkseen tekee tai miten on eri elämäntilanteet. Puhukaa, selvittäkää jos on väärinkäsityksiä tai loukkauksia.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Sad.Eyes kirjoitti:

Eilen baarissa taas miehet piirittivät. Tanssin ja otin ilon irti siitä tunteesta, että mua halutaan. Yksikin SM-liigan lätkänpelaaja veti lähelleen ja vinkkas joukkuekavereilleen et tää on mun. Enpäs oo, tanssia voin, mutta that's all.
Ei liikuta. Se on niin tyhjää ja merkityksetöntä, en välitä juuri jutella, tanssin vaan.
Niin se menee aina. Ja mä mietin, et näkisitpä sä nyt mut, miten mua halutaan.
Sulle en ollut tarpeeksi. Se satutti, niihin haavoihin toisten katseet, sanat ja otteet on laiha lohtu.
Mutta ei mulla ole enää muutakaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu