Itkut pois nyt, kisat jatkuvat!!

PhalleSeVaan

Päävalmentaja Reijo Jylhä meuhkasi Katkerasti pettymystään itkeneen Emil Iverssenin itkeneen kuin pieni lapsi jolta on tikkari viety.
väärin reiska! Kukaan ei ole vienyt keltään yhtään mitään. Eikä myöskään Norjalainen Emil Iverssen itkenyt kuin pieni lapsi jolta tikkari olisi viety, hän itki kuin iso mies joka oli juuri menettänyt maailmanmestaruustason mitalin, todennäköisesti kultaisen sellaisen.
Miesten printti tarjosi katsojlleen hienon kilpailun ja todellista urheilu draamaa. Sellaista mitä sprinttihiihdon kuuluukin yleisölleen tarjota. Kolaroinnit kuuluvat tähän lajiin, sitä on turha itkeä.
Iivo Niskasen onneksi voi vaan todeta että onneksi hän ei kolaroinut Norjalaisen hiihtohirmu Peter Northugin kanssa. Northugin omin sanoin hänen kanssaan kolaroidessa tulisi tappelu.
Silloin muuten iivo poikaa vietäisiin: ) Mutta se siitä. Itkut pois, kisat jatkuvat.

0

96

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Nasima löi Jussille luun kurkkuun

        Nasima kertoi ettei Jussi sovi puhemieheksi, koska sallii rasismin. Mihin toimiin perussuomalaiset ryhtyvät? Kuka nouse
        Maailman menoa
        383
        7997
      2. Razmyar on säälittävä - puhemiehellä ei ole mitään syytä ottaa kantaa tähän "silmäkohuun"

        jonka toimittajat sai aikaan. Asia ei kuulu puhemiehelle millään lailla. Razmyar haluaa taas vaan huomiota. Mutta jos r
        Maailman menoa
        114
        5608
      3. Pitkän linjan yritysjohtaja: Suomen tapahtumat eivät ole Aasian kärkiuutinen

        Viimeaikaista kohua on käytetty sisäpoliittisena lyömäaseena, Thomas Zilliacus sanoo. – Koska asiaa kuitenkin kommentoi
        Maailman menoa
        114
        4662
      4. Miten Eerolan silmäkuvat voivat levitä muutamassa tunnissa ympäri maailmaa?

        Seuraako koko maailma persujen ja erityisesti Eerolan somea reaaliajassa? Edes kansanedustajan itsemurha eduskuntatalos
        Maailman menoa
        189
        4473
      5. Siviilipalvelusmies Halla-aho normalisoi rasismin perussuomalaisissa

        SMP:n tuhkille perustettu puolue ei ollut ihmisiä vastaan, vaan instituutiokriittinen. "Missä EU - siellä ongelma", oli
        Perussuomalaiset
        33
        4468
      6. Suomalaisilta vaaditaan valtavasti suvaitsevaisuutta - miksi sitä ei vaadita muslimeilta

        Suomalaisilta vaaditaan kaikkea, pitää olla suvaitsevainen ja hyväksyä vieraiden tavat, rasisti ei saa olla jne. Miksi s
        Maailman menoa
        52
        3967
      7. Juuri Suomen valtamedian toimittajat teki "silmävääntelystä" sen kohun

        ja ilmeisesti ottivat yhteyttä myös ulkomaisiin medioihin, että katsokaas tätä. Mutta Japanin medioissa on asiaan suhta
        Maailman menoa
        160
        3863
      8. Demarit ovat oikeasti törppöjä eli heikkoälyisiä

        ja todistavat sitä päivittäin täällä lapsellisilla jutuillaan. Kauheasti on hehkuttaneet kuinka demarien kannatus vaan
        Maailman menoa
        77
        3737
      9. Perussuomalaiset eivät harrasta maalittamista kuten vasemmisto

        Huomaa tässä keinotekoisessa "rasismi"-kohussakin kuinka vasemmistolaiset maalittavat Perussuomalaisia. Me emme vastaava
        Maailman menoa
        40
        3673
      10. SDP:n kansanedustaja Marko Asell: Suomen myönnettävä maahanmuuton ongelmat

        Hänen mielestään Suomen pitää pyrkiä rajoittamaan jyrkästi turvapaikanhakijoiden pääsyä maahan ja hän arvioi, että maaha
        Maailman menoa
        85
        3481
      Aihe