SINIVALKOISTA KIIMAA

Taas on alkamassa kaikkien aikojen suomalaiskausi kuninkuusluokassa.
Vai kuinka sitten taas käykään.
Jos jossain kansakuntamme loistaa, niin nationalistisessa uhossa.
367
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Kysymys on taustapelistä myös, mitä siellä taustalla käydään. Jos se peli kääntyy suomikuskeille oleellisesti negatiiviseksi, sitten voi olla sitä kuinkas nyt taas kävikään.
Hamiltonhan uhosi, että ei ole vaatinut sopimukseensa ykköskuskin asemaa, eli sen puolesta ei pitäisi olla rajoitetta.

Äänestä
  • Ei sen Hamiltonin tarvii sellasia vaatiakaan. Se on ilman muuta ykköskuski niinkun tullaan tulostenkin valossa näkemään.
    Äkkiä nyt jo suomalaiset keksimään salaliittoteorioita sen syyksi että Vale jää Hämyn jalkoihin.

    Äänestä

Kohta rupeaa niitä kaksoisvoittoja tulemaan. Räikkönen–Bottas, Bottas–Räikkönen, Räikkönen–Bottas.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


huskuhiski kirjoitti:

Taas on alkamassa kaikkien aikojen suomalaiskausi kuninkuusluokassa.
Vai kuinka sitten taas käykään.
Jos jossain kansakuntamme loistaa, niin nationalistisessa uhossa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu