Olette edistyksellinen kunta!
http://yle.fi/uutiset/3-9484195
Onnea Ylitornio!
3
211
Vastaukset
- FatBoyy
Tampereella voi olla kohta sama. Paikallisyhdistys ei noudata omia, eikä edes emopuolueen sääntöjä.
- 34e4e3
Iitti on myös vapaa persuista. Joku asiaa tunteva voisi tehdä kartan persuvapaista kunnista. Vaalien jälkeen persuvapaus on se suuri jytky.
- myönteisesti
mutta onnea myös siitä ,että otatamme avosylin pakolaisia vastaan pieneen kuihtuvaan kuntaamme, ehkäpä pakolaiset saavat kuntamme kukoistamaan ja kun annoimme niille pikkusormen niin ne täyttävät koko kuntamme , kohta kylämme tienvarret loistavat erilailla pukeutuvista ihmisistä jotka ovat osittain apumme tarpeessa, olemme ylpeitä että voimme auttaa näitä pulassa olevia ihmisiä, tiedämme senkin kaikki eivät kuntalaisemme eivät hyvillään kun asutamme heitä kuntaamme mutta pian hekin ovat kuntalaisia ja silloin heillä myös on kaikki oikeudet ja velvollisuudet niin kuin ittekulla meilläkin. menestystä tulevilli Ylitorniolaisille.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 854568
Haleja ja pusuja
Päivääsi kulta 🤗🤗💋❤️❤️❤️ kaipaan sinua Tänäänkin.. Miksikäs se tästä muuttuisi kun näin kauan jatkunut 🥺864416Onko mukava nähdä minua töissä?
Onko mukava nähdä minua töissä vai ei? Itse ainakin haluan nähdä sinut 🤭433759Oi mun haniseni
Mul on ihan törkee ikävä sua. En jaksais tätä enää. Oon odottanut niin kauan, mutta vielä pitää sitä tehdä. Tekis mieli163493Hei rakas sinä
Vaikka käyn täällä vähemmän, niin ikäväni on pahempaa. Pelkään että olen ihan hukassa😔 mitä sinä ajattelet? naiselle402977Kyllä mulla on sua ikävä
Teen muita juttuja, mutta kannan sua mielessäni mukana. Oot ensimmäinen ajatus aamulla ja viimeinen illalla. Välissä läm102764En kirjoita sulle tänne
Enään nainen. Olen kyllä kiltisti enkä ala mihinkään kuin tosirakkaudesta. Kanssasi sitten jos se on mahdollista ja pidä212701IS:n tiedot: Toni Immonen irtisanottiin MTV:ltä Toni Immonen työskenteli pitkään MTV:llä.
IS:n tiedot: Toni Immonen irtisanottiin MTV:ltä Toni Immonen työskenteli pitkään MTV:llä. IS uutisoi torstaina Toni Imm392093Nainen, tunnusta että olet varattu ja tyytymätön suhteeseesi
Ja siksi pyörit täällä ikävä palstalla etsien sitä jotain jota elämääsi kaipaat. ehkäpä olet hieman surullinen, koska ta1581758Savon murteella viäntäminen asiakaspalvelussa?
Olin äsken tekemisissä puhelimitse rahoitusalan firman asiakasneuvonnassa. Tyyppi väänsi leveää savoa oikein perusteelli1061307