Kunnallisvaalit

Mieti tarkkaan kuka on kelvollinen ehdokkaaksi
21887
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 21

Vanhimmat

Karjalaisesta löytyvät Nurmeksen ehdokkaat. Keskustapuolueella on paljon ehdokkaita. Ovat kyllä ihan tuntemattomia tai aivan kokemattomia. On siellä tosin kokenut pitäjäneuvos Säämänen. Muillakin listoilla on aivan kokemattomia. Muutama nyt valtuustossa oleva. Ketähän äänestäisi? Taidan antaa ääneni Säämäsen Jussille.

Äänestä

Nuorta verta on tultava remmiin, eikä vain iänikuisia pomottajia!

Äänestä
  • samaa mieltä !!! siitä se kokemus karttuu ja nuorissa on tulevaisuus

    Äänestä

Kunnallisvaalien ehdokkaissa sukupolven vaihdos. Kokemattomista tulee kokeneita kunnanpäättäjiä vuosien myötä. Näin ovat edenneet pitäjäneuvokset ja kunnanneuvokset.

Äänestä
  • Uusille tilaa ja vanhat jäärät väistyköön.Jotkut ehdokkaat elää omassa kuplassaan eivätkä taatusti ajattele kunnan parasta.

    Äänestä

Ja vihreet sekä vassarit eivät Nurmeksessa mellasta edes ehdokkaina, joka on paras asia koko luettelossa !!!!!

Äänestä

Ei ole selväpäisiä ehdokkaakksi tällä kylällä.Nykysetkin on terminaali vaiheessa.

Äänestä

Eipä taida olla tunkua vaaliehdokkaaksi ainakaan uutena,koska kaikki ei halua luopua omasta mielipiteestään jouduttuaan vanhojen urputtajien aivopestäväksi.

Äänestä

Siksipä nuoret ovat puolueessamme kyllästyneet jo yhden vaalikauden jälkeen eikä ole enää ryhtyneet ehdokkaiksi.

Äänestä

Pääasia, että äänestämme tervepäisiä ja lujahermoisia heteroita hoitamaan ylvään Kaupunkimme asioita!!!

Äänestä
  • Yrjö Räsänen. Onko mies paikallaan hoitamaan nussen asioita? Keskustan kenttä on hyvä esimerkki.

    1Äänestä

  • On hoitanut hyvin sivistystoimen. Jatkoon.

    1Äänestä

  • Räsänen ajaa vain Nurmeksen asioita. Jussi Säämänen piirtää asioita isolla pensselillä. Jussi ajattelee laajan Pielisen ympärillä olevia kuntia ja ajaa Nurmeksen, Valtimon, Juuan, Lieksan ja Joensuun muodostamaa yhtä suurta kuntaa. Jussilla on visioita. Siksi äänestän Jussia. Räsänen on kyllä hoitanut hyvin Nurmeksen asioita, mutta hänellä ei ole visioita. Äänesti kuntaliitosta vastaan. Jussi näki jo kuntaliitoksen Lieksan kanssa välttämättömäksi ja alkuna yhdeksi Pohjois-Karjalan isoksi kunnaksi, Joensuuksi.

    1Äänestä

Tuleeko Soinin ryhmästä Halla-aholainen?
Olisiko paikallista puhtia semmoiseen tarjolla...
Poikaporukalla.

Äänestä

Onkos sillä Jussilla muuta mielessä,kuin kaksi kylää Poro ja Yli .

Äänestä

Huonot ehdokkaat. Toivotaan et eutanasia toteutuu.

Äänestä

Onko sitten saattohoito hyvä aloittaa,senhän voi aloittaa äänestyspaikalla.

Äänestä

Demarit lähtevät ilman Ritva Mahlavuorta? Onko hyvä?

Äänestä

Se nyt on ihan sama kuka siellä valtuustossa istuu, valta lienee muutamien eläke ukkojen käsissä, ihan sama pystyyn kuivuva kylä, väki vähenee se on luonnollista n. 170 henk/vuosi potkaisee tyhjää, viisaammat älyää häipyä aikanaan täältä korvesta, ei mitään järkeä jäädä valojen sammuttajaksi, kuikka koposet yrittää valaa olematonta elämisen uskoa 2 hehtaarin asvaltoidusta metsäaukiosta Känkkäälässä jossa on puolilahoja jätepuita kasassa, no kun ei ole omia rahoja niin sama mihin niitä polttaa.

Äänestä

Ville Jaaranen nro 53 on paras kunnallisvaaliehdokas Nurmeksessa!!!.

Äänestä
  • Mistäs tuon tiennet....

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Äänesi kirjoitti:

Mieti tarkkaan kuka on kelvollinen ehdokkaaksi

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu