Aika moni kepulainen loikkasi

valtuustojäsenistä menneillään olevalla kaudella.
Ei kepulaisiin voi luottaa ,
vaan äänestäkäämme vaikka vasureita.
Persuista ei voi olla varma ,kun erottelevat kilvan toisiaan.
18370
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 18

Vanhimmat

Loikkiko kettulainenkin?

Äänestä
  • rantakangas jne loikkas ainaki kesken valtuustokauren.
    repo tais jatkaa loppuun saakka ?

    Äänestä

Yksi on warmaa, jussi ei loiki!

Äänestä
  • Onko jussi sit sidottu?

    Äänestä

ne kepulit, röörinenkin rykäs.

Äänestä
  • Yks petturi-PERSU loikkasi persuihin, kuin viekas kettu!
    Siinä ne loikkarit olikin. Turhaan yrität muista horista!

    Äänestä

  • ei ollut petturi vaan suoraselkäinen mies. ei jääny valehtelijoiden klbiin eikä myynyt itseään niin kuin moni kepuli teki. piti itsensä miehenä sen sijaan että olisi alkanut kepun lampaaksi. arvostettava teko. niemen anitakin lehdessä kertoi että kepu erotti hänet vaikka oli saanut eniten ääniä mutta ei suostunut mielivaltaan. olisiko repolaisen pitänyt odottaa samaa. ainoa suoraselkäinen koko porukassa. piti päänsä ja puolusti heikompaa sen sijaan että olisi alistunut mielivallan alle.

    Äänestä

  • sen aikaa kepu et valittiin opettajaksi ,se siitäsuoraselkäisyydestä

    Äänestä

TOIVONU ETTE KUKAAN ENÄÄ ÄÄNESTÄIS HÄNTÄ

Äänestä

Johtuiko loikkaaminen siitä, että joutui loikkaamaan, halusi loikata vai ostettiin loikkaamaan?

Äänestä

Loikkarin isä taisi määrätä loikkaamaan!
Näin se poikanen on ohjailtavissa!!!!

Äänestä

Ei valtuustotyökään ole elinikäinen. Kukin valtuutettu sitoutuu siihen yhdeksi kaudeksi kerrallaan ja tehtävästä voi pyytää eroa kesken kauden pätevästä syystä. Ne olivat Rytkyllä ja Rantakankaalla. Myös valtuustosta nyt luopuneilla valtuutetuilla oli perusteet jäädä vaaleista pois, myös sopiva määrä vaihtuvuutta virkistää valtuustoa. Ja mitä tulee listaan, niin hyviä ehdokkaita löytyy sieltä sinullekin.

Äänestä
  • Rantakankaalla ei ollut mitään muuta syytä kuin pelkuruus. Ajoi kaupungin kuseen ja luikki pakoon ennen kuin totuus tulee julki. Rytkystä ei enää ollut jatkamaan.

    Äänestä

  • virran?
    Vaalikampanjoinnisssaan lupasivat niin paljon hyvää ja kaunista.
    Luopuessaan he jättivät konkurssikypsän Haapaveden kaupungin, että sillee.

    Äänestä

  • vaalikausi loppuun ilman syrjähyppyä.

    Äänestä

Yks petturi-PERSU loikkasi persuihin, kuin viekas kettu!
Siinä ne loikkarit olikin. Turhaan yrität muista horista!

Äänestä
  • valtuustosta ,
    minkä rytky ja rantakangas
    tekivät kesken valtuustokauden on täyttä totta.
    Liokkaamiset leimaa kepulipuolueen pahasti ja epäluotettavaksi.

    Äänestä

  • Joo ei ollu muita loikkareita kuin yksi, en enään erehy sitä äänestään!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


epäluotettavat-keput kirjoitti:

valtuustojäsenistä menneillään olevalla kaudella.
Ei kepulaisiin voi luottaa ,
vaan äänestäkäämme vaikka vasureita.
Persuista ei voi olla varma ,kun erottelevat kilvan toisiaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu